Instagrama giriş yapamıyorum güvenlik sebebiyle şifreni yeniledik

Instagrama giriş yapamıyorum, instagram güvenlik sebebiyle şifreni yeniledik şeklinde iletisi geliyor ne yapmalıyım çözümü nedir? Instagram hesabıma giremiyorum.

Instagrama giriş yapamıyorum güvenlik sebebiyle şifreni yeniledik
müşteri hizmetleri

Instagram giremiyorum, "instagram güvenlik sebebiyle şifreni yeniledik" şeklinde bir uyarıyla karşılaşıldıysa ve istediği işlemi yapamıyorsanız bunun çözümü biraz zor.

Bu hatanın sonucunda hesap doğrulamasıyla karşılaşılabiliyor. Telefona kod gönderme, kimlik onayı veya mail ile şifrenin yenilenmesi. Bunlardan biri ekrana geliyor ve cevap veremiyor durumdaysanız başka kanalları zorlamanız gerekecek.

Instagram hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda "güvenlik sebebiyle şifreni yeniledik"uyarısı geldi. Ama instagram hesabıma giremiyorum. Mail hesabınıza bu uyarı gelebilir. Kod gönderme çıkabilir ve bunun için telefonla işlem yapılması gerekecek.

Instagram neden şifremi değiştirdi?

Farklı cihazlarla ve farklı wifi ağlarıyla girildiğinde şüphe oluşturabilir. Bunun dışında hesabınızı çalmaya çalışıyorlar ya da hesabınız çalındı anlamına gelebilir. Bu şüpheli işlemi instagram fark etti ise işte şifrenizi değiştirecektir.

Çözümü nedir? Instagram hesabını açtığınızda kullandığınız mail hesabınıza parola sıfırlama talebinde bulununuz. Cep telefonunuza erişim varsa şifre sıfırlama / güvenlik kodu SMS mesajı talep ediniz. Her iki adımda da sonuç olumsuzsa aşağıdaki adımları deneyiniz.

Instagrama giriş yapamıyorum güvenlik sebebiyle şifreni yeniledik

Instagram güvenlik sebebiyle şifreni yeniledik

Aşağıda Instagram ile iletişime geçmeniz için başvuru adresi ve hesap kurtarma adımlarını içeren başka bir yazımızda bulunmaktadır. Eğer sorununuz devam ediyorsa destek hattını arayabilirsiniz. Eğer hesabınız çalınmadıysa ilgili konumuzda bulunan URL' den instagram' a sorun bildirebilirsiniz.

Verdiğimiz instagram genel sorun bildirim help.instagram.com/contact/151081798582137 adresi. Instagram hesabınız çalındıysa Instagram hesabım çalındı geri nasıl alınır yazımıza göz atabilirsiniz.

Uyarı! VPN kullanılarak girilen hesaplarda bu tarz sorunların çıktığına şahit olduk. Malum bu tarz uygulamaların konumunuzu yurt dışı gösterdiğinden ve hesap Türkiye göründüğünden şüpheli işlem olarak algılanabilmekte.

müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Betul bakir
Betul bakir - 1 ay Önce

Instagram şifre güvenlik nedeniyle yenileme mesajı geliyor ne yapa bilirim

Instagram şifremi değiştirdi sorunu
Instagram şifremi değiştirdi sorunu @Betul bakir - 1 ay Önce

Sonrasında neler geliyor bunları yazmanız gerekiyordu.

Hülya uzun
Hülya uzun - 4 ay Önce

Durduk yere şifreniz değiştirildi diye mesaj geldi sayfadan çıktı ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

sefa gonul
sefa gonul - 4 ay Önce

instegram hesabımı güvene almak için telefon numarasına kod istiyor benim eski telefonum ve kodu alamıyorum telefon olmadığı için ne yapabilirim

Busra yıldız
Busra yıldız - 5 ay Önce

Merhaba hesabımı güvene almak için instagram şifremi değiştirmiş e posta adresimi unuttum hesabımı geri nasıl alabilirim acaba telefon numaramda yoktu hesabım busra_yldzxx

Muhammet
Muhammet - 5 ay Önce

Calındı istegramım

ofiga72
ofiga72 - 8 ay Önce

slm ben instigram a giremiyorum lutfen yardimci olurmusunuz ohc06241984@ gmail
mailimden yazarsaniz sevinirim ilgili kisiler

Ali
Ali - 1 yıl Önce

İnsağrama giriş hatası alıyorum lütfen yardım

Esmerx
Esmerx - 1 yıl Önce

instagram güvenliĝim icin șifremui deĝiștirdi geri nasıl alabilirim??

Muhammet küçük
Muhammet küçük - 2 yıl Önce

Sa herkese ınstgram şifremi yeniledi ayrıca başkası e posta adresimi değiştirmiş hesaba giremiyorum yardim ederseniz cok sevinirim iyibgubler

albayrakdgn
albayrakdgn - 2 yıl Önce

Sifre isdiyorum

KENAN
KENAN - 2 yıl Önce

Ben instagram açar ken ğ MAİL ya da tel den kayıtlı açmadım yani instagram dan onaylamadım ve bir daha giremedim instagrama e MAİL kod gönderdik diyor kod da gelmiyor nasıl ulasabilirim tekrar hesabima

Instagram şifreniz yenilendi
Instagram şifreniz yenilendi - 2 yıl Önce

İnstagrama giris yaptigim zaman sifreniz yenilendi diye bi kucuk ekran cikiyor sonra beni yardim merkezine yönlendiriyor. Benden telefon numarami istiyor giriyorum size telefonunuza gelen kodu girin diye yazi cikiyor en ustte ama mesaj gelmiyor. Yardimci olursaniz sevinirim.

Instagram iznim olmadan şifre değişikliği yapmış
Instagram iznim olmadan şifre değişikliği yapmış - 3 yıl Önce

Instagram iznim olmadan şifre değişikliği yapmış - instagram şifrem hesabımı güvene almak amacıyla benim iznim olmadan değiştirildi neden? Instagram hesabımdan çıkış yaptım ve giriş yaparken güvenliğiniz açısından şifreniz değiştirildi diyor instagram hesabıma giriş yapamıyorum.

Instagram hesabınız güvenliğiniz açısından şifreniz değiştirildi veya instagram güvenliğiniz açısından şifrenizi değiştirdik ne demek çözümü nedir? Yukarıdaki bilgilerin dışında farklı bir yerden bilgisayar veya cep telefondan instagram hesabınıza giriş yapmayı deneyiniz. Sorun devam ediyorsa instagram resmi sitesinin alt tarafta yer alan yardım bölümünden instagram şifremi unuttum veya instagram şifre sıfırlama maili gelmiyor şeklinde aratıp başvuru seçeneklerini inceleyen.