İşlemleri ne sıklıkta gerçekleştirebileceğinizi sınırlıyoruz

"Topluluğumuzu korumak için instagram' da bazı işlemleri ne sıklıkta gerçekleştirebileceğinizi sınırlıyoruz. Hata yaptığımızı düşünüyorsan bize bildir" "Bizimle paylaş"

İşlemleri ne sıklıkta gerçekleştirebileceğinizi sınırlıyoruz
müşteri hizmetleri

Açıklama alanına eklediğimiz sorunla alakalı benzeri uyarılar alanlar oluyor. Bu başlıklarda ufak değişimler olsa da çoğunlukla ana konu aynı bölüme bağlı ve kurallarda yaptırım bu alanlara göre değişim sergileyebiliyor. 

Instagram bazı işlemleri sınırlıyoruz, topluluk kurallarına uyulmaması nedeni ile ortaya çıkan ve verilen ceza belli özelliklerin kullanımının kısıtlanması ile sonuçlanan bir durumdur. Tabi kapatmaya giden süreç olasılığı da incelemelerin sonucu ile bildirilebiliyor.

Herhangi bir sebeple haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız itiraz etmeniz için size seçenek sunuluyor. Burada yapacağınız itirazın mantıklı ve delilleri olacak şekilde iletilmesi gerekiyor.

Paylaşılan içeriklerde herhangi bir canlıya zarar verici, belli kesimlere ve inançlara saygısızlık edilmesi gibi çok sayıda şey için ayrı ayrı değerlendirme yapılmakta. 

  1. Hesap sınırlama olasılıları ve incelenmesi
  2. Yaptığınız paylaşımları bir gözden geçiriniz.
  3. Yorumlar ve takip ettiğiniz hesapları kontrol edin.
  4. Şikayet bildirimi daha önce geldi mi?
  5. Belki yanlışlıkla gelmiş olma olasılığı için bir iki gün kadar beklenmesi gerekebilir.
  6. Bir gün veya bir hafta kadar yaptırım uygulanmış olabilir.

Kullandığınız hesaba giriş yaptığınızda yaklaşık yer bilgisi kayıtlı kalıyor. Bunun da incelenmesi önerisinde bulunabiliriz. Belki sizin adınıa birisi kural dışı bir şeyler yapmış olabilir. Tabi bunlar olasılık ve kanıt sunulmadan itiraz pek işe yaramayabilir.

Hesabınızı birde web üzerinden denemenizi öneriyoruz. Ekli olmayan bilgilerinizi eklerseniz daha sağlıklı olacaktır. Tabi sizin için bu hesap önemli görünüyorsa.

İşlemleri ne sıklıkta gerçekleştirebileceğinizi sınırlıyoruz

Ne gibi kısıtlamalar olduğunu uygulamanın özelliklerini test ederek bulabilirsiniz. Reels video yayınlanmıyor veya canlı yayını kullanamıyorum gibi problemler yaşayabilirsiniz. Profilinize gidin ve hakkımda gibi alanlara bir şeyler ekleyerek kayıt yapabiliyor musunuz test etmenizi öneriyoruz.

Bazılarında yaptırım olarak yorum yazılması engelleniyor ve eğer aynı tarzda hataların yapılması devam ediliyorsa o zamanda daha büyük yaptırımlarla karşılaşılıyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 20:30