Instagrama giriyorum beyaz ekran çıkıyor 3-5 saniye sonra geri atıyor

blank

Instagram uygulamasına giriyorum beyaz ekran çıkıyor sonra geri çıkıyor sorunu 2-3 gündür devam etmekte. 3 – 5 Saniye bekledikten sonra geri atıyor şikayeti artıyor.

teknik destek

instagrama giriyorum sonra 3-5 saniye kadar bekliyor ve beyaz ekrandan sonra geri atiyor. Bazıları cihazın önbelleğini temizlemiş ve format atmış durum aynı olduğunu yazmış. Sorun telefonda olduğu gibi Android tablette görülüyor.

Yukarıdaki gibi yazanlardan bir kaçı başka cihazlardan girdiğinden bahsetmiş. Bazısı ise giremediğinden. Sorunun kaynağı instagram olduğunu belirtelim.

Az şekilde yorumla karşılaştığımız sorun için klasik yöntemler bazen işe yaramamakta. Yinede biz kısa bir kaç önerimimiz olacak. Duruma göre yazabilirsiniz. Instagram iletişim yazısına da bakınız.

Hatanın çıkışında başlayan yorumlardan bir tanesinden anladığımız kadarıyla güncellemeden sonra beyaz ekran geldiği anlaşılmakta. Sorun ya sunucuda ya uygulamada var. Güncelleme çıkabilir veya sistem iyileştirmesi yapılabilir.

Yayınlanan versiyondan sonra yaşanan olumsuzlukarın çözümü için mevcut olan versiyonun kaldırıp, eski olan bir kaçı ile denemesi yarar sağlayacağını düşünmekteyiz. Bir kaç öncekinin sağlıklı çalışacağınız düşünmekteyiz. Tabi cihazınız çok eski bir sistemle çalışmıyorsa. İndirmeniz için deneyeceğiniz adres apkmirror.com/apk/instagram olabilir. Sorumluluk kullanıcıya ait ve haber bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. 

Instagram beyaz ekran çıkıyor hatası

Beyaz ekran, genel cihazlarda donanımda tıkanmalarda ve donmalarda görülen bir sorun. Bazen yazılım uyumsuzluklarında uygulama başlatılamadan beyaz ekranda takılı kalıp sonra uygulama kapanıyor. Çözümü için ilk yapılan cihazın kapatılması oluyor. Bize göre uygulamanın aldığı güncellemeden sonra cihazla uyumsuz halde çalışmasından kaynaklı. Bu durum Android telefonlarda daha sık yaşanabilir. Henüz iPhone için bu şekilde bir şikayet almadık. 

Yazdıklarımızın eksiksiz olarak yapılmasından sonra hala aynı şekilde karşılaşanların sorun bildiriminde bulunmasını öneriyoruz. Ama büyük ihtimalle sorun geçici ve kendiliğinden çözülecek.

Önceki sürümlerden ikisini yazımıza ekledik. Zamana göre güncelliğini yitirabilir ve işinize yaramazsa yukarıdaki öneri siteye girilmesini öneriyoruz.

Bağlantımız  adresi 1 ve adres 2‘ den birini deneyiniz. Biri işinizi çözmediyse ikinciyi indirip deneyiniz. Unutmadan telefonda şu an yüklü olan instagram’ ı kaldırınız.

Instagrama giriyorum beyaz ekran çıkıyor

Beyaz ekran nasıl çözülür?

 1. İlk denemeniz telefonun kapatılması olacak ve tarih kısmında yanlışlık varsa düzenleyiniz.
 2. Telefonun uygulamasından değilde tarayıcısından deneyin. Tabi bilgisayardan da test edilmesinde fayda olacak.
 3. İnternet bağlantınızı değiştirerek test etmeniz gerekiyor. Mobilde alan belki WiFi üzerinden sıkıntı çekmeyecek. 
  • DNS alamama ve durumuna göre VPN üzerinden kontrol edilecek
 4. Kullanılan cihazlardan alakalı sebepler görülebilir. Başka cihazla denenmesi gerekiyor.
  • Virüs, yetersiz boş alan ve uyumsuz yazılım.
  • Kurulu farklı bir uygulamanın çakışmasından.
  • Banlanma durumları.
 5. Başka kullanıcı adıyla telefonunuzda deneyin.
  1. Aşırı yapılan herhangi şeylerin sonucu kısıtlamayla sonuçlanacağından dolayı test adına denenebilir.
  2. Ceza almış olma durumunu değerlendirmek amaçlı profil kısmına tarayıcı veya uygulama ile girildiğinde bir şeylerin değiştirilip kaydedilmesi gerekiyor. Kaydetmiyorsa sistemden veya yasaklama sebebinden olma olasılığı aklımıza gelecek.

Beyaz ekran instagram dışındaki uygulamalarda da yaşanabiliyor ve benzeri şeylerin denenmesi çözüme ulaştırdığını söyleylim. Yorum bırakacak arkadaşlar lütfen sorunu tam ve açıklayıcı dille paylaşsın. Ne gibi denemeler yapıldıysa yoruma eklenirse daha iyi olur.


Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2021, 19:04

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!