Intel’ in kart boyutunda mini bilgisayarı Compute Card

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Intel’ den kart boyutunda mini bilgisayar CES 2017 fuarında tanıtıldı. Compute Card adı verilen bilgisayarın özellikleri ve satış fiyatı açıklandı. Celeron, Pentium, Core i5 ve i3 yer alacak.

Sponsorlu reklam

Amerika’nın bilgisayar markası Intel yeni ürettiği kart bilgisayarı CES 2017 fuarında duyurdu. Intel, kredi kartı boyutunda ürettiği ve Compute Card adını verdiği mini bilgisayarın tanıtımını yaptı. Compute Card’ın teknik detayları hakkında Computex Fuarı’nda bilgi veren Intel, bilgisayarı kullanabilmek için bir dock ünitesine yerleştirilmesi gerektiğini de açıkladı. NexDock isimli şirket geçtiğimiz ocak ayında Intel’in Compute Card ile uyumlu dock ünitesini tanıtmıştı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İntel Compute Card mini bilgisayar

Compute Card her ne kadar kart bilgisayar adını alsa da tek başına bir bilgisayar olarak çalışmıyor. Kullanabilmek için gerekli bağlantıların sağlanması gerekiyor. Compute Card’ı kullanabilmek için dijital tabela, kiosk, akıllı tv ve ikisi bir arada gibi akıllı bir cihaza takmak gerektiği belirtiliyor. Compute Card akıllı ev sistemlerinin güncelleme işlemlerini yapabilmek için geliştirilmiş bir ürün.

Sponsorlu reklam

Bir grafik işlemcisi ve dahili hafıza olan ve boyutları 55 mm x 94,5 mm x 5 mm olan cihaz aynı zamanda Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı fonksiyonuna da sahip.

Intel Compute Card core i5

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İntel Compute Card özellikleri

Intel Compute Card core i3

Intel Compute Card core i5 fiyatı

Intel’ in kart boyutunda mini bilgisayarı Compute Card

İntel Compute Card mini bilgisayar

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Lenovo, HP ve Dell’den Intel’e destek

Dell, HP, Lenovo, LG Display, SMART Technologies gibi firmalar yeni çıkaracakları ürünlerin Computer Card destekli üretileceğini açıkladı. Intel, cihaz üreticilerinin ürünlere basit bir kart girişi eklenerek cihazların Compute Card ile yeni donanıma kavuşabileceğini belirtti.

ABD’li bilgisayar şirketi Intel’in geliştirdiği Compute Card, dört farklı seçenek ile piyasaya sunulacak. Seçeneklerin farklarının nedeni ise aralarındaki donanım elemanları. Celeron N3450, Pentium N4200, i5-7Y57 ve Core i3-7Y30 piyasaya sunulacak dört seçenek olarak belirtildi.

Fiyatının 500-1400 TL arasında olacağı düşünülürken, modele göre değişeceği de belirtiliyor. Compute Card’ın Ağustos ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Compute Card Core i3 fiyatı


Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 15:11

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak