Intel, Yeni Güç Modülüyle Giyilebilir Teknolojiyi Değiştirmeyi Umuyor

media 13999

CES2015 kapsamında Intel yeni güç modülünü tanıttı. Curie(radyoaktivite birimi) adını verdikleri yeni modül ile giyilebilir teknolojinin sınırlarını genişletmeyi hedeflediklerini belirten Intel yetkilileri, Curie’yle beraber geçtiğimiz sene duyurdukları Quark çipini kullanıyorlar.

teknik destek

Curie modülü pek çok yeni özellik barındırıyor ve sadece düğme büyüklüğünde:

-Düşük enerji harcama – 32 bit Intel Quark mikrokontrolörü

-384kb Flash memory, 80kB SRam

-Düşük enerji harcayan, DSP sensör

-Düşük enerji harcayan Bluethooth teknolojisi

-6 eksenli sensör, jiroskop ve akselerometre

– Pil şarj devre sistemi (PMIC)

curie-710x355

Intel’in Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Mike Bell, Curie’yle ilgili çok heyecanlı ve optimist olduklarını belirtti. Curie’yle beraber IQ Yazılım Kitini de sunan Intel böylece Curie’nin farklı partnerlerle uyum sağlamasını kolaylaştırıyorlar. Curie’nin giyilebilir teknolojiyi boyut olarak küçültebileceğinden şüphemiz yok ayrıca batarya problemi yaşayan pek çok giyilebilir teknolojinin pil ömrünü uzatacağı da kesin… Curie’nin önümüzdeki sene içerisinde çıkarılacak teknolojik ürünlerde yer alıp alamayacağını hep beraber göreceğiz…

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın