İnternet Download Manager indiremiyor hatası

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

İnternet Download Manager indirmiyor hatası zaman zaman karşımıza çıkıyor olsa dahi, indirmeye çalıştığımız şeylerin içeriklerine ve erişim izinlerine göre değişken bir durumla karşı karşıya kalıyoruz. Bir çoğumuz güncel versiyonları kullanmadığımızdan olası bir çok aksaklıklar karşımıza çıkıyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yazımızda hem programın geniş özelliklerinden söz edeceğiz hem de dosya indirme hatasına sebep olan etkenleri paylaşacağız.

İşlemleri yapmadan önce lisanslı kullanıma sahip olmayanların sık sık karşılaştığı aksaklıkların sonlandırıldı veya sunucuya ulaşılmama hatası olduğunu belirtelim.

İnternet Download Manager neden indirmiyor?

Dosya veya film indiremiyor sorunlarından biri izin verilmeyen ve güvenlik devreye giren durumlarda engel ortaya çıkıyor. Lisanssız ve telif uyarısına maruz kalan işlemlerde zaman zaman işlem engeli uygulanır.

İçerik indirenlerin bir çoğu telifsiz değil de telife neden olan içerikleri indirirler. Artı çoğunun bunun suç olduğundan haberi yok. En azından kapsamı konusunda yetersiz bilgiye sahipler.

  • İndirmek istediğiniz içerik koruma altında olma olasılığını kontrol edin.
  • Dosya yapısının uyumsuzluk göstermesi.
  • Başlıktaki programın crack sürümünü kullandığınızdan alakalı olma durumu.
  • Yayınlanan yerde engelleyici yöntemlerin bulunması.
  • Güncel sürümlerin kullanılmaması.

Programın veya sistemin sorunları

Birbiri ile uyumsuzlukların yanı sıra kullanılan sistemde kurulu olan benzeri bir programın buna engel olması. Zamanında uygulama olarak telefonlarda denk gelmiştik. Bilgisayarlarda ise devreye girmeme durumları söz konusu.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Gelelim sistemlerdeki kurulu koruma programlarına. Antivirüs dahil bir çok etken buna engel olur. Sistemin güvenlik duvarının aktif olmasından dahi kaynaklanıyor. Önerimiz olası tüm etkenlerin devre dışı bırakılarak test etmeniz.

Geçmişte güncellemelerin yapılmaması kaynaklı çok sayıda aksaklığın görülmesinin dışında sistemin tarihi yanlış olduğunda yine olumsuz şeylerin yaşandığını gördük.

Programların doğru şekilde kullanılmaması

Normalde bu alanda kullanılan programların gerekli ayarları otomatik yapılır ve sizden sadece erişim izni istenir. Lakin daha önce kullandığınız ve sonradan kaldırdığınız şeylerde belki yapılandırma seçeneklerini tekrar göz gezdirmeniz gerekir.

İnternet Download Manger indiremiyor uyarısı verildiğinde bir başka aklımıza gelen sebep işletim sistemine ve tarayıcı erişimlerin doğru yapıldığından emin olmanız. Eğer verilmemişse tarayıcınızın uzantılar alanından gerekli ayarların yapılması mümkün. Artı programın seçenekler kısmından da kontrol edin.

Windows 11 ve diğer sistemlerde hizmetler alanından aktif olup olmadığına bakmanızda gerekiyor. İlgili bölüme ulaşmanız için arama yazılı alana hizmetler yazın. Yer almayan alanlar içinde program ve özellikleri alanından ve güncelleştirmeler adlı alanda işlem yapılması mümkün.

internet Download Manager indireme
İnternet Download Manager indiremiyor hatası

İnternet Download Manager hakkında

Download Manager indirme işlemlerinizde kolaylık sağlayan ve ayrıca hız bakımından 5 katına çıkaran orijinal ve professiyonel bir indirme programıdır. Program indirme işlemlerinizin yarım kalması durumunda kaldığı yerden başlayıp indirmeye devam etme özelliğiyle ilklerin yazılımıdır. Bir çok kişi tarafından favori yazılımları arasına girmiş ve binlerce siteleri destekleyen dünya çapında bir çok kullanıcının kullandığı ve geneli şahıs yani bireysel olarak kullanıcılara hitap eden yazılımdır. Herhangi bir nedenle hatalardan oluşan örneğin internet kesintisi yada ağ çökmesi gibi durumlarda akıllı devam etme özelliğiyle de kullanıcının beğenisini kazanmıştır.

Programın kolay kullanım arayüzüne sahip olması indirme işlemlerini sık yapan kullanıcılar tarafından puanlamasında yüzde 90 olarak derecelendirilme özelliğine sahip olmuş ve en çok indirmeler yapılmadan önce kullanıcıların bu programı indirdikleri görülmüştür. Program normalde ücretli olup 6.5 MB boyutuyla küçük yazılım fakat işlevi bakımından fiyatlandırılmıştır ve ayrıca ücretsiz versiyonu 30 gün deneme sürümüyle dağıtılmaktadır. Yazılımın katılımsız versiyonları da bulunmakta olup ki çoğu kullanıcı katılımsız olarak kullanmaktadır.

Proxy sunucuları, bir çok protokolü destekler, firewalleri aşma olasılığı var, yeniden yönlendirmeler takip edilir, çerezler kaydedilir ve dilerseniz sunucu girişi yapar.

Bu programın özelliklerini uzun uzuna anlatmaya gerek yoktur başlıca özellikleri bir çok programda olduğu gibi dil desteğinin uyumlu olması, zip ile sıkıştırılan dosyaları indirmeye kalmadan önizleme, indirme işlemlerinde kategorizasyon özelliği ve çok daha fazlasını bu yararlı programda bulacaksınız.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir