İnternet paketim bitince ücretlendirme nasıl olacak?

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Turkcell internet paketim bitince ücretlendirme nasıl yansır? Türk Telekom Avea internet paketim bitince ücretlendirme nasıl olacak? Vodafone internet paketim

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Turkcell internet paketim bitince ücretlendirme nasıl yansır? Türk Telekom Avea internet paketim bitince ücretlendirme nasıl olacak? Vodafone internet paketim bitince ücretlendirm nasıl olacak?

Mobil internet kullanımı hızla artmaya devam ediyor. Ülkemizde 4.5G’ye geçiş yapıldıktan sonra mobil internet kullanımıda hızla artış göstermeye başladı. Mobil internet paketiniz bittiğinde ise ücretlendirme devam ediyor. Bazı operatör firmaları bunun için çözümler üretsede kullanıcının şikayeti hala devam etmekte. Paket aşımı sonrası ücretlendirmeler can sıkmaya devam etmekte. Tüm operatörler üzerinden internet paketi aşım ücretleriyle ilgili tüm detaylar haberimizde. Teknoloji haberleri 

İnternet paketi aşım ücretleri

4.5G internet kullanımına geçiş yaptıktan sonra bir çok kullanıcı internet paketinin erken bittiğinden dolayı şikayetçi. Peki internet kullanımınız aynı olmasına rağmen paketiniz neden erken biter. 

İnternet paketinizin erken bitmesinin en büyük nedenlerinden biri Wi-Fi noktalarında mobil veriyi devre dışı bırakmamanız. Wi-Fi noktalarında internet paketlerinizi devre dışı bırakarak bir önlem alabilirsiniz. 

Diğer bir detay ise 4.5G internet, 3G’ye göre daha hızlı olduğu için paketinizin erken bitmesine neden olur. Daha hızlı sayfa yüklemeleri, daha hızlı ve kaliteli videolar, hızlı indirme işlemleri yaptığınızda paketiniz eskiye göre daha fazla paketinizi kullanır. Bu durumun önüne geçmek için normal kullanımlarınızda 3G‘ye geçiş yaparak kullanım yapmanızı tavsiye ediyoruz. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Tüm operatörler üzerinden internet paketi aşım ücretlerini sizler için araştırdık. www.andronova.net

Türk Telekom Avea kullanıcıları internet paketi ile ilgili bir aşım yaptıklarında, aşım ücreti 0,00492KR/KB‘dir.Türk Telekom Avea kullanıcıları üst limit uygulaması ile birlikte cepten internet paket aşımında, standart internet tarifesinde ise KDV ve ÖİV dahil olmak üzere maksimum 99 TL olarak faturalandırılacaklardır. 99 TL üzeri kullanımlarına herhangi bir ek ücret yansıtılmayacaktır. 99 TL’den sonraki kullanımlarında ise hızı otomatik olarak 128 kbps’e düşürülecektir.

Turkcell kullanıcıları için ise paket aşım ücreti faturalı hatlar için 200MB/5TL olarak belirlenmiştir. Her 200 MB’lık kullanımınızda faturanıza ek olarak 5 TL yansıtılıyor. Bu bir fatura döneminde maksimum 20 defa tekrarlanabiliyor. 20 defa 5TL/200 MB‘lık bir kullanım yaptığınızda hızınız yeni fatura dönemine kadar 5 kbps’ye düşürülür ve bu hızda ek herhangi bir ücret ödemezsiniz. Faturasız hatlar için ise 100KB/2 kuruş olarak belirlenmiştir. 

Vodafone kullanıcıları için ise internet paketi aşım ücretleri 10 MB/0,5 TL olarak belirlenmiştir. Bu kullanım faturalı ve faturasız hat kullanıcıları için geçerlidir. Bazı 1 GB’lık internet paketlerinde aşım ücreti yansımaması için internet hızları 1 kbps’ye kadar düşürülür. İsteyen kullanıcılar ek olarak yeni internet paketi satın alabilirler. 

internet paketi aşım ücreti

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 05:58

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak