İnterneti açtığımda reklam geliyor

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

İnternet Explorer, Google Chrome ve Safari tarayıcısında internet sayfası açtığımda ekrana reklam geliyor, iPhone ve Android telefonda reklam virüsü nasıl temizlenir ve tablette.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
İnternet sayfası reklamları nasıl kaldırılır? İnternet sayfalarına erişim yaptığımızda sık sık karşılaştığımız problemlerden biri de sürekli reklamların gelmesi. Google Chrome, İnternet Explorer ve Mozilla Firefox gibi tarayıcılara erişim yaptığımızda karşımıza çıkan reklamlar internet kullanımımızı engelliyor. Peki bu reklam virüsleri nasıl temizlenir. Tüm detayları ile haberimizde.
İnternet sayfalarına giriş yaptığımızda sürekli karşımıza çıkan reklamlar yüzünden zaman zaman internet erişimi yapamıyoruz. İnterneti kullanamadığımız gibi reklam virüsleri yüzünden bazen bilgisayarımız dahi kilitleniyor ve kullanım gerçekleştiremiyoruz.

İnternet sayfaları reklam virüsü nasıl temizlenir?

Reklam virüsleri ile ilgili ilk yapacağımız işlem tarayıcının ayarlarını sıfırlayarak eklentileri kaldırmak olacaktır. Çünkü son yüklediğiniz bir uygulama yüzünden tarayıcı uzantı eklemiş olabilir o yüzden uzantıları kaldırmamız gerekiyor.

Google Chrome üzerinden Ayarları sıfırlamak için;
Ayarlar>Ayarları Sıfırlayın adımlarını takip edebilirsiniz.

İnterneti açtığımda reklam geliyor

Google Chrome uzantıları kaldırmak için;
Ayarlar>Uzantılar adımlarını takip edebilirsiniz.

Chrome uzantıları reklamları kaldırma

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
Uzantıları kaldırmanıza rağmen hala problem devam ediyorsa son yüklemiş olduğunuz programları ve araç çubuklarını toolbarları kaldırmalısınız.
Reklam virüslerini yukarıdaki işlemleri gerçekleştirmenize rağmen silemediyseniz. Program ekle kaldır üzerinden en son yüklemiş olduğunuz programları kaldırabilirsiniz. Tarihe göre sıralama yaptıktan sonra en son yüklenen araç çubukları Toolbar’lar bunların hepsini kaldırın ve yeniden başlatarak tekrar deneyin.
Denetim masası üzerinden programları kaldırmak için;
Başlangıç menüsüne giderek Denetim masasına tıklayınız, buradan Program kaldır seçeneğine tıklayınız. Tarihe göre sıralama yaptıktan sonra son yüklenen tüm programları kaldırınız.

reklam virüsü temizleme

Tarihe göre sıralama yaptıktan sonra son yüklenen tüm programları kaldırdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

reklam virüsü program kaldırma
Programları kaldırmanıza rağmen hala sorun devam ediyorsa bilgisayarınızı eski bir geri yükleme noktasına çekmelisiniz. Sistem geri yükleme yaparak bu problemden tamamen kurtulabilirsiniz.

iPhone ve Android Reklam virüsü

iPhone ve Android telefonlarınızdan da bu şekilde bir problemle karşılaşıyorsanız.

Android iPhone reklam virüsüAdw Cleaner programını yükleyerek bu problemden kurtulmanız da mümkün. AdwCleaner programı hem mobil platformlarda hemde Windows işletim sistemlerinde sorunsuz çalışmaktadır. AdwCleaner programını mobil olarak yada Windows üzerinden yükledikten sonra tarama başlayacaktır.
Bu programı yüklemeden önce bütün açık program veya uygulamaları kapatınız. Tarama bittikten sonra Clean butonuna tıklıyoruz ve bütün zararlı yazılımlar silinecektir. Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında artık bu programlardan kurtulmuş olacaksınız.  

Eğer virüsler hala temizlenmediyse en hızlı yapabileceğiniz diğer bir işlem ise telefonunuza format atmaktır. Format atmadan önce telefonunuzun bir yedeğini almayı unutmayınız.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir