İnternetten radyo yayını yapamıyorum açılmıyor

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

İnternetten radyo yayını yapamıyorum hatası şeklinde zaman zaman yazılan yorumları okuyoruz. Web sitesinin açıldığını ama radyo açılmıyor gibi paylaşımlar oluyor. Makalede önce sanal ortamda radyo keyfinden bahsedeceğiz ve sonrasında yapılacaklardan söz edeceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İnternetten radyo açılmıyor şikayetlerinin pek bize geldiğini görmedik. Lakin radyo yayını yapamıyorum diyenleri eskiden çok görürdük.

İçeriklerimizdeki önerilerin denenmesinden önce ne gibi kontroller yapılması gerektiğinden bahsedeceğiz. Buradakilerin geçmişte çözüm olması için yaptığımız araştırmaların bir parçasıdır.

İnternetten neden radyo yayını yapamıyorum?

Neden internetten radyo yayını açılmıyor araştırmalarının bir çoğunda kullanıcıların eksik yaptığı şeyleri görüyoruz. Örnek port açmadan işlem yapanların dışında açıp da gerekli yapılandırmaları doğru yapamadıklarını görmüştük. Bizimle görüşüp adımları uygulayanlar olduğu gibi bizzat uzak bağlantıyla sorunun çözülmesine yardım ettiğimiz kişilerde olmuştur. Tabi bunlar eskiden teknik destek verdiğimiz bir kuruluş üzerinden yapılırdı.

Kullanılan yardımcı araçların kurulumları ve gerekli yapılandırma ayarlarının incelenmesi için hem vidolar hem blog yazılarına bakınız. Açılması gereken bir port varsa o zamanda modeminizden gerekli adımları uygulayın.

  1. Port ayarlarını yapılandırmak için modemin arayüzüne ulaşıp, yayın yapacağınız bilgisayarın ip adresine ilgili port adresini eşleştirmeniz gerekiyor. Daha önce Windows için resimli anlatımı hazırlamıştık. Arama alanından ilgili içeriğe ulaşınız.
  2. Modemdeki DMZ bölümüne PC’ nin ip adresini girin. Güvenlikle ilgili engellemelerin aşılmasını sağlayacaktır. Tabi bu modemden kaynaklı olası aksaklık içindir.
  3. PC üzerinden sorun çıkma olasılığında güvenlik duvarı ve antivirüs programının gerekli düzenlemelerini yapmanız gerekir. Test için kısa bir dakika devre dışı bırakıp kontrol ediniz.
  4. Farklı sistemler kullanarak da deneyin.
  5. IP sabitlemeye ihtiyaç varsa sabitleme programlarından yararlanın.
  6. Modeminizi ve sisteminizi yeniden başlatın.
internetten radyo yayini acilmiyor 1
İnternetten radyo yayını yapamıyorum açılmıyor

Radyo yayınlarının güzelliği

Dünyada televizyon çok daha fazla rağbet gören bir iletişim aracı olarak görünmesine rağmen, Radyo’nun bir zamanlar daha fazla kullanıldığı aşikârdır. Çünkü Televizyon yalnızca sabit ortamlarda izlenebilmesine rağmen radyoyu her yerde dinleyebilmek mümkün.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Cep telefonlarından, portatif radyolardan ve online sitelerden bu ihtiyacı karşılıyorsunuz.

Online yayınlarda spor, haber radyolarına, dini içerikli yayın yapan radyolarda tutun bölgesel yayın yapan radyo kanallarına ulaşmak çok kolay oluyor. Bu güzel alışkanlıkla insanlar yalnızken arkadaş olur, kanallarındaki sıcak sohbetleri sayesinde iyi bir dost, yoldaş ve arkadaş olurlar. Web siteleri sayesinde internet erişimi olan her yerden kolay ve hızlı bir şekilde radyo dinleyebilir, hatta interaktif yayınlar yapan frekansları bağlanabilir sohbete ortak olabilirsiniz.

En popüler müzik kanallarını dinleyerek güzel vakit geçirebilirsiniz. Haber radyoları sayesinde ülkede veya Dünyamızda neler olup bittiğini kolayca takip edebilir ve kesintisiz yayın sayesinde gündemle aranız kesilmez. Dün gece takımınızın maçı vardı ve siz izleyemedim veya izlediğim ama yorumları da dinlemek istiyorsunuz. O zaman yapacağınız iş çok kolay hemen internet bağlantınız üzerinden en hararetli yorumları, hakem hatalarını, sporcu yorumlarını dinlersiniz.

Bu sitenin en güzel yanı radyo kanallarını kesintisiz ve tabiri caizse kasmadan izleyebilirsiniz. Siz de sıkılmamak, iyi vakit geçirmek ve tüm radyo kanallarına tek bir yerden ulaşmak için güvenilir uygulamalardan birini tercih etmenizi öneririz.

Türkiye’deki internet yayınlarını ücretsiz olarak dinler, sevdiklerinize ücretsiz şarkı istekleri gönderirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir