İnternetten tahlil sonuçlarına bakma

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

Android telefonda ve iPhone telefondan hastane tahlil sonuçlarını sorgulamak için e-Nabız uygulamasını kullanabilirsiniz. İnternetten tahlil sonuçları nasıl öğrenilir?

Sponsorlu reklam

Bebeklerin, çocukların ve tüm hastaların hastanede verdikleri kan, idrar ve diğer numunelerin tahlil sonuçlarını hastaneye gitmeden öğrenilebildiğini biliyor musunuz? Laboratuvar sonuçlarını öğrenmek için genelde tüm hastalarin resmi sitelerinde sorgulama bölümü bulunur. İster cep telefonuyla tahlil sonuçlarını sorgulama yapabilir ve istersenizde bilgisayardan tahlil sonuçlarını sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android ve iPhone tahlil sonuçlarını sorgulama uygulamasını resmi uygulama mağazalarından indirebilirsiniz. Önerilen uygulama e-Nabız uygulaması. Bu programlar tüm hastanelerin tahlil sonuçlarını sorgulayabilirsiniz.

Sponsorlu reklam

Telefondan tahlil sonuçlarına bakma nasıl olur? e-Nabız programı hakkında daha önce hazırlamış olduğumuz e-Nabız nasıl kullanılır haberimizi kesinlikle bakmanızı öneririz.

Hastaneler her zaman için yoğun olan, istenilen işlemlerin yapılması uzun süren yerlerdir. Yapılan tahlillerin çıkması ve bu tahlillerin sonuçlarının alınması oldukça zaman alıcı işlemlerdir. Fakat son zamanlarda hızla gelişen teknoloji ile bu işlemler oldukça kolaylaştı. Sonuçlarını öğrenmek isteyen kişiler, hastaneye gitmeden internet üzerinden öğrenebilir. Böylelikle tahlillerin sonuçları kısa sürelerde, kolaylıkla gerçekleşir. Bu işlemleri yapmak için Sağlık Bakanlığı ana sayfasına girmek gerekir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İnternetten tahlil sonuçları öğrenmek

Sağlık Bakanlığının ana sayfasına giriş yapılır ve oradan yapılacak olan işlem seçilir. Sadece tahlil sonucu değil, randevu alma gibi birçok işlem bu sayfadan yapılabilir. Tahlil sonucunu öğrenmek için, bu sayfaya üye olunur ve giriş yapılır. Giriş yapmak için kimlik numarası ve şifre gerekir. Bunlar ile giriş yapıldıktan sonra yapılacak işlem seçilir ve sonuçlar öğrenilir.

İnternetten tahlil sonuçlarına bakmaİnternetten tahlil sonuçlarına bakmaİnternetten tahlil sonuçları öğrenmektahlil sonuçlarına e-nabızla bakmatahlil sonuçlarına e-nabızla sorgulama

İnternetten tahlil sonuçlarını sorgulama

Tahlil sonuçlarını sorgulama: internetten hastane tahlil sonuçlarını öğrenme: Arama motorlarında tahlil sonuçları sonra bulunduğunuz il’ i yazıp aratınız. İlgili hastanenin resmi web sitesine giriniz. Farklı sitelere girmemeye dikkat ediniz. Tahlil sonucuna balacağınız hastanın T.C. kimlik numarasını ilgili alana yazınız. Sonraki bölümde hasta doğum tarihini yazarak sorgulamayı başlatınız. Açılacak bölümde bu hizmetin başladığından sonra hastaların tüm tahlil sonuçları yayınlanıyor. En son güncel olan tarih’ e giriniz.

MHRS kayıt işlemi: MHSR Sağlık Bakanlığı ana sayfasına üye olmak için kişisel bilgiler, cep telefonu numarası gibi bilgiler gerekir. Kişiler kendilerine bir şifre belirler ve bu şifre ile her zaman sayfaya giriş yapabilirler. Bunun yanında üyeliği olmayan kişiler, misafir girişi yaparak da işlemlerini gerçekleştirebilirler. Böylelikle hem kayıt olunabilir hem de kayıt olmadan işlemler kolaylıkla yapılabilir. Her türlü hastane bilgisine bu sayfadan ulaşmak mümkündür. Öğrenilen tahlil sonuçlarının çıktısı alınabilir ve doktora gösterilebilir. Böylelikle hastanelerde tahlil sonucu almak için sıra beklemek zorunlu olmayacaktır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2018, 04:30

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak