Olay Film Interview Kuzey Kore’ye Havadan Dağıtılacak!

Kim Jong’la ilgili yapılan Interview filmini eminim pek çok okuyucumuz duymuştur. Filmle ilgili genel bilgi için imdb.com/title/tt2788710/ tıklayabilirsiniz. IMDB’den 7.5 gibi bir puan alan komedi filmi tahmin edersiniz ki Kuzey Kore‘de pek çok şey gibi yasak. Ayrıca Sony’nin sırf bu filmle ilgili olarak Kuzey Kore’li hackerlar tarafından saldırıya uğraması da geçtiğimiz haftaların en önemli bilişim haberlerinden birini oluşturmuştu. Hatta Sony’ye yapılan saldırı ve ardından Anonymous’un Ferguson Olaylarıyla ilgili olarak başlattığı çeşitli hack saldırıları sonucunda 1. Dünya Siber Savaşlarının başladığı iddia edildi. Siber saldırıların anlık olarak gösterildiği iddia edilen haritaya map.ipviking.com ulaşabilirsiniz.

Andronova

Konumuza dönecek olursak Park Sang-hak isimli aktivist filmin Kuzey Korelilerce görülmesinin ülke kaderini etkileyebileceğini düşünerek filme ait 100.000 kopyanın DVD ve USB formatında uçan balonlarla Kuzey Koreye bırakılmasını planladığını belirtti. Gerçi Kuzey Kore’yle ilgili çok derin bilgimiz olmasa da(malum kapalı kutu) pek çok vatandaşın bilgisayar ya da DVDPlayer’ının olmaması bizleri şaşırtmaz. Bu nedenle kopyalar Kuzey Kore’ye indirilebilse de kaç Kuzeylinin kendine güvenerek kopyalardan edineceği ve izlemeye cesaret edeceği ayrı bir sorunsalı oluşturuyor. Yine de bu aktivist eyleme kalben destek verdiğimi belirtmeliyim…

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.