iOS 10 iPhone telefon kilidini açma

Andronova
2 Minimum Okuma

Apple firmasının gözdesi iPhone modellerinde (iPhone 5s, iPhone 6, 6s ve iPhone 7) iOS 10 ana ekran (home) tuşuna basmadan ekran kilidini nasıl açabileceğinizi resimli anlattık.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple firması iPhone modellerine ana ekran tuşuna basmadan yani home tuşuna basmadan ekran kilidini açma imkanını kullanıcılarına vermektedir. iPhone modellerinde fiziksel home tuşu olan modellerinde bu tuş yoğun olarak kullanılmaktadır. Bundan dolayı bu tuşun kullanım ömrünüde azalmaktadır. Bu sorunu çözebilmek için Apple kullanıcılarına farklı bir yöntem kullanarak ekran kilidini açma yöntemi vermiştir. Aşağıdaki adımları uygulayarak bu yöntemi telefonunuzda kullanabilirsiniz.

iPhone’ da telefon kilidini açma

Peki home tuşu olmadan ekranı nasıl  açabiliriz ? iPhone modellerinde bulunan “parmağını koyarak aç” özelliği sayesinde ekranınızı açabilirsiniz. Bu özellik sayesinde ekran açıkken  TouchID ye dokunmanız yeterlidir. Yani TouchID ile ekranınızı home tuşuna dokunmadan açabilirsiniz.

Bu özelliği açmak için aşağıdaki yazılı ve görsel adımları takip ediniz.

  • İlk olarak iPhone cihazınızda Ayarlar bölümüne giriş yapınız. Ayarlar bölümüne girebilmek için ekran kilidini açarak uygulamalara ulaşınız. Ardından ise çark şeklinde bulunan ayarlar simgesine tıklayınız. Ayarlar bölümüne girdikten sonra aşağıdaki ekran sizi karşılayacaktır.

iPhone telefon kilidini açma

  • Ayarlar bölümünde bir çok seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden işleme devam edebilmeniz için Genel bölümüne giriş yapınız.

iPhone 7 telefon kilidi açma

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • Genel başlığı altında açılan ekrandan ise Erişilebilirlik bölümüne giriş yapınız. Bu ekrandan ise ana ekran düğmesine tıklayınız.

iPhone 6 telefon kilidini açma

  • Bu bölüme girdiğinizde ise aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır. Bu ekrandan ise Parmağı Koyarak Aç yazısının karşısında bulunan seçeneği aktif ediniz. Pasif haldeyken aşağıdaki gibi gri görünecektir.

iPhone 5s telefon kilidini açma

  • Parmağı Koyarak Aç seçeneğini aktif ettiğinizde ise aşağıdaki resimde olduğu gibi gir bölüm aktif olduğunda yeşile dönüşecektir.

iPhone 4s telefon kilidini açma

Bu adımları takip ettiğinizde Parmağı Koyarak Aç özelliğini etkinleştirmiş olacaksınız. Bundan sonra TouchID özelliği sayesinde ekranınızı dokunarak açabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2017, 00:16

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir