iOS 10 sistem uygulamaları silme özelliği!

media 118

iOS 10 sistem uygulamaları silme özelliği gerçekten doğru mu! iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s Plus sistem uygulamalarını silme kaldırma nasıl yapılır? iOS 10 uygulama izinleri özellikleri.

teknik destek

iOS 10 işletim sisteminde, sistem uygulamaları kaldırma izinleri gerçeği açıklandı. Apple’ ın gelişmiş izinler verdiği sanılan iOS 10 sürümünde, meğer uygulamaların kısayollarını silindiği anlaşıldı.

Apple, WWDC 2016 etkinliğinde iOS 10 tanıtımı yapılmıştı. Tanıtımda en dikkat çeken yenilik kullanılmayan sistem uygulamaların kaldırılması olmuştu. Ama gerçeği uygulamaların kısayollarının kaldırılması oldu.

iOS 10 sistem uygulamaları silme

iOS 10 sistem uygulamaları silme nasıl yapılır

Apple cihaz kullanıcıları, bazı sistem uygulamalarını kullanmadığından, klasör’ e taşımak zorunda kalıyorlardı. Bazı uygulamalarda arka planda çalıştığından bu yenilik dikkat çekmişti. Ama Apple etkinlikte bu yeniliğin detaylarına yer vermemişti.

iOS 10 Beta sürümünde yapılan deneme de, e-posta uygulaması kaldırıldıktan sonra e-posta linki tıklandığında App Store açılıyor. Ama uygulama yeniden yüklenmeden aç çıkıyor. Şuan çıkarılan iOS 10 deneme sürümünde sistem uygulamaları kaldırılmıyor. Belki stabil sürümde sistem uygulamaları kaldırılabilir.

Konuyla ilgili  iOS 10 nasıl yüklenir ve iOS 10 Beta sürümden eski sürüme geri döndürme haberlerimize baktınız mı?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın