iOS 10.2 güncellemesini yaptıktan sonra şebeke 2G / Edge servis yok şebeke yok

Andronova

iOS 10.2 güncellemesi yaptıktan sonra şebeke gitti. Edge / 2G’ ye aldığımda servis yok yazıyor çıkıyor.

Apple, dün iOS 10.2 sürüm güncellemesini yayınladı. Güncellemeyi yaptıktan sonra bazı iPhone cep telefonu kullanıcıları servis yok sorunu ile karşılaştı. Şahsen kendi telefonumda da şebeke gitti.

Servis yok hatasından sonra telefon şebeke ayarlarını kontrol ettiğimde 3G ve 4.5G / LTE aldığımda şebeke geliyor. Ama 2G’ ye aldığımda şebeke gidiyor.

Tabi müşteri hizmetleri ile iletişime de geçemedim. Aradığımda şuan müşteri hizmetleri yanıt veremiyor uyarısını aldım. Bu şekilde bir sorunla karşılaştıysanız haberimize yorum bırakabilirsiniz.

Servis yok hatasının nedenleri ne olabilir?

Operatör kaynaklı geçici bir sorun olabilir. Yeni sürüme geçiş yaptıktan sonra 2G ile operatör şebeke uyumsuzluğundan olabilir. Artık 2G’ yi tamamen kaldırmak istiyor olabilirler. İşletim sisteminin sürümü ile alakalı sorun olabilir. Bulunduğunuz bölgedeki baz istasyonu kaynaklı olabilir.

iOS 10.2 güncellemesini yaptıktan sonra şebeke 2G Edge servis yok

Cep telefonunuzu kapatıp açınız. Şebeke ayarlarından 3G veya 4.5G / LTE seçiniz. Operatörünüz ile iletişime geçiniz. Operatörünüzle iletişime geçiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir