iOS 11 ile Wi-Fi bağlantı sorunu ortadan kalkıyor

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Apple' nin son işletim sistemi sürümü iOS 11' in Beta sorun sürümü kısa süre önce yayınlanmıştı. Yeni sürüm önemli sorunlara ışık oldu. iOS 11, rahatsız edici WiFi sıkıntısını ortadan kaldırıyor.

Teknoloji destek

Apple, iPhone ve iPad sahipleri için gelecekteki iOS 11 güncellemesinin parçası olarak, internette Wi-Fi kullanımıyla ilgili en büyük sıkıntılardan birini çözecek inanılmaz faydalı yeni bir özellik sunacak şekilde hazırlandı. IOS 11, iPhone’unuzda veya iPad’inizde sağlıklı bağlantı sağlayan Wi-Fi ağlarına bağlanmaktaki en büyük sıkıntılardan birini çözdü.

Zayıf Wi-Fi ağını iptal etme

Apple, iOS cihazınızın daha önce kaydettiği Wi-Fi noktalarına otomatik olarak bağlanma imkânını uzun zaman önce sunmuştu. Ancak bu inanılmaz derecede kullanışlı bir özellik gibi görünse de, aslında zamanla bir soruna dönüşebiliyordu. Mesela pratik kullanım açısından bakıldığında IOS, iPhone’unuzu, mobil veri açısından tehlikeli derecede düşük sınıra geldiğinizde 3 veya 4 yıl önce bir kez Wİ-Fİ ağına kayıt yaptığınız bir kafe veya bardaki zayıf Wİ-Fİ sinyallerine yönlendiriyor.

iOS 11 ile Wi-Fi bağlantı sorunu ortadan kalkıyor

Oysa yeni bir özellikle kullanıcılar bu sorundan kurtulabilecek. Bu yeni özellik, bu hafta iOS geliştiricilerine gönderilen iOS 11 beta 4 ile geldi. Bu özelliği etkinleştirmek için, Ayarlar> Wi-Fi seçeneğine gidin ve ardından kullanmak istemediğiniz Wİ-Fİ ağını bulun. Listenin sağ tarafındaki küçük (i) simgesine dokunun ve Ağlara Katılırken Sor seçeneğini aktif hale getirin. www.andronova.net

Daha önce, iOS kullanıcıları yalnızca bir Wi-Fi ağı için ”Ağı Unut” özelliğini kullanabiliyorlardı. İOS kullanıcıları, İOS 11 ile birlikte telefonun otomatik olarak bağlandığı Wİ-Fİ ağlarından istediklerini reddetme şansına da sahip olacaklar. Yeni sürüm aynı zamanda kablosuz bağlantılarda iyileştirme ile gelecek.  Tabi ki bu iyileştirmelerden sonra cep telefonunuzdan rokettube izlemek isterseniz eğer gerçekten güzel bir seçim yapmış olursunuz.


Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2017, 16:41

Teknoloji destek
ETİKET:
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir