iOS 11 iPhone hızlandırma önerileri

blank

Apple' ın iPhone cep telefonlarını hızlandırmak için bazı önerilerimize haberimizde yer verdik. Bu öneriler iOS 10 ve iOS 11 sürümüne sahip telefonlar için geçerli. iOS 11.2 ile daha iyi olabilir!

teknik destek

iPhone iOS 11 hızlandırma için neler yapılabilir? Akıllı telefonlarda ne kadar çok hafıza boyutu verilirse verilsin kullanıcılar için bu boyutlar genelde yeterli olmuyor. Telefonda yer alan tüm yazılımlar ve sistemsel donanımlar, telefonda yer alan, telefonun kendi hafızasını kullanıyor. Bu sebeplerden dolayı da, telefona indirilmekte olan tüm uygulamalar teflonun yavaşlamasına ve de şarj miktarının daha kısa süre içerisinde azalmasına neden oluyor. Bu nedenlerden dolayı meydana gelmekte olan telefon yavaşlaması sorunu için, birkaç basit adımda hızlandıran yolları bulunuyor.

iPhone hızlandırma önerileri

Cihazınızı hızlandırmak için güncelliğini kontrol edin! Cihazınızda bulunmakta olan ayarla menüsünden, genel seçeneği ve de yazılım güncelleme seçeneklerini takip ettikten sonra, cihazınız için herhangi bir uygulamanın söz konusu olup olmadığını öğrenip bilgi edinebiliyor, ve gerekli güncellemeler ile hızlanması için gerekli ilk adım atılmış oluyor.

Cihazınızı hızlandırmak açık olan tüm uygulamaları kapatın! Kullanmadığınız ama açık olan tüm uygulamalar telefonunuzun yavaşlamasına neden oluyor. Açık olan tüm bu uygulamaları kapatırsanız da, telefonunuz 1 kat daha hızlı bir şekilde çalışmaya başlıyor.

Telefonunuzu hızlandırmak için Safari çerezlerini ve verilerini temizleyin! Telefonunuzun hızlanmasını sağmak için izlenmesi gereken yollardan biriside, geçmişteki sitelerdeki çerezleri ve veri uzantılarını temizlemek oluyor. Bunun için de, ayarlar menüsünden, safari ve oradan da geçmiş seçenekleri ile ilgili olan yolu izlemek yeterli oluyor.

Telefonunuzu hızlandırmak için otomatik arka plan işlemlerini sonlandırın! Cihazınızın arka planında yer alan ve çalışmakta olan uygulamalar da telefonunuzun yavaşlaması konusunda etkili oluyor. Telefonunuzun biraz daha hızlanmasının istiyorsanız, bu uygulamaların çalışmasını da sonlandırmanız gerekiyor.

Animasyonları kapatın! Animasyonları kapatma için Genel / Erişilebilirlik / Harekerti azalt / Hareketi azalt kapatı duruma alınız. www.andronova.net

Arka planda çalışan uygulamaları durdurarak hızlandırma

Ayarlar / Genel / Arka planda uygulama yenile bölümünden sizin için önemli olmayan uygulamaları pasif duruma getirerek telefonun bu uygulamaları arka planda çalışmasını durdurabilirsiniz.

Örnek borsa, skype, podcast’ ler, messenger ve açtığınızda kullanmak istiyorsanız yani bildirimler sizin için önemli değise facebook, twitter ve instagram uygulamalarını da kapatabilirsiniz. Ya da Arka planda uygulama yenile tamamen kapatabilirsiniz.

Arka planda çalışan uygulamaları durdurma

Arka planda çalışan uygulamaları durdurmaiOS 11 iPhone hızlandırma önerileri

Aranan genel kelimeler: iPhone 6s / iPhone 6 hızlandırma uygulaması, iPhone 5s hızlandırma önerileri, iPhone 7 hızlandırma adımları, iPhone X ve iPhone 8 hızlandırma programı ya da programsız…


Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 00:27

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!