iOS 11.2.1 güncellemesi ile HomeKit güvenlik açığı kapatıldı

media 8096

Apple, iOS 11.2.1' den sonra iOS 11.2.5 sürümüne atladı. Şu an yeni sürümün beta hali geliştiricilerin indirmesine açıldı. Yeni güncelleme özellikleri haberimizde!

teknik destek

Apple, iOS 11.2.5 Beta sürümü yayınladı. En son yayınladığı tam sürüm iOS 11.2.1′ den sonra direk 11.2.5′ e geçmesi kafalarda soru işaretine neden oldu.

Apple, kısa zaman önce tespit ettiği bir açık HomeKit’ de güvenlik sorununu ortaya çıkardı. Bu açık nedeniyle Apple, uzaktan erişimin engellemesine karar verdi. Son çıkan güncelleme ile bu açık kapatılarak uzak erişim etkin hale geldi.

iOS 11.2.5 güncelleme özellikleri? Yeni sürüm için henüz Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Şu an için bilinen “Minor” yani ara güncelleme olduğu. Yeni güvenlik sorunları ve genek hata iyileştirmelerini içerdiği söylenmekte. Bakalım yeni güncelleme iCloud Messages ve AirPlay 2 içinde gelecek mi?

iOS 11.2.1 güncellemesi ile HomeKit güvenlik açığı kapatıldı

 

iOS 11.2.1 güncellemesi 

HomeKit güvenlik açığı kapatma ve genel sorun ve hataların onarımı için yayınlandı. Apple, bu aralar sürekli bir güncelleme yayınlıyor. iOS 11 ile ortaya çıkan donma ve şarj kullanım süresinde düşüş çoğu kullanıcıyı rahatsız etmişti. Hala kullanıcılar pil kullanım süresinden şikayetçi…

iOS 11.2.1 yüklenmesi için iPhone telefonun şarj seviyesi %50 ya da daha fazla olması gerekiyor. Pil seviyesi yetersiz ise şarj’ a takdığınızda %50 olmasa bile güncelleme başlayacaktır. 

iOS 11.2.1 alan cihazlar iPhone X, iPhone 8, iPhone 7, iPhone 6s, Plus, iPhone 6, iPhone SE ve iPhone 5s…

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın