iOS 12 alacak iPhone telefonlar

blank

Apple son işletim sistemi iOS 12'yi çıkarmaya hazırlanıyor. Yeni gelecek olan iOS 12 hangi cihazlara yüklenecek ve hangi yenilikleri bünyesinde barındıracak ? sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Apple firması WWDC 2018 tanıtım toplantısında yeni işletim sisteminin beta sürümünü kullanıcılar ile buluşturdu. Peki yeni işletim sistemi ne gibi özellikleri iPhone telefonlarına kazandıracak. iOS 12 ne zaman çıkacak?

Apple firması iOS 12 işletim sisteminin beta versiyonun duyurulmasından sonra geliştiriciler tarafından  telefonlarına yüklenmeye başlanıldı. Birlikte bu yeni işletim sistemini incelemeye başlayalım.

iOS 12 özellikleri: Apple firmanın bu yeni işletim sisteminde ilk dikkat çeken detaylar bildirimlerin gruplandırılması ve memoji gibi yeniliklerdir. Apple bu işletim sisteminde var olan rahatsız etme özelliğini geliştirmiş. bu özellik sayesinde artık iPhone kullanıcıları gece rahatsız edilmeyecekler. Gelen bildirimlerin ve telefon ışığının sizleri rahatsız etmemesi için telefon ekranı tamamen karanlık olmaktadır. Kısaca Android telefonlarda yer alan bu özellik artık iPhone modellerine gelmiş oldu.

iOS 12 alacak iPhone telefonlar

Ayrıca iOS 12’de sağlık seçeneği de geliştirilerek bir kaç yeni özellik eklendiğini görüyoruz. Telefon veya tabletinizle bir gün içerisinde ne kadar vakit geçirdiğinizi rahatlıkla görebilir ayrıca telefonda yüklü olan uygulamalara kullanım sınırlaması girebilirsiniz.

Mesajlar bölümünde yer alan kameraya bir çok efekt ekleyebilirsiniz. Ayrıca mesaj kısmında bir çok animoji ve memoji kullanabilirsiniz. Bu şekilde mesajlarınız daha renkli hale gelmiş olacak.

4 Haziranda bizlerle buluşan iOS 12 işletim sistemi geliştiricilerin hizmetine açılmış durumda. Yaklaşık 4 ay bu şekilde beta olarak kullandıktan stabil sürümü kullanıcılar telefonlarına kuracaklar. Fakat isteyen kişiler iOS 12 işletim sistemi indir seçeneği aktif olarak bulunmaktadır. Eylül ayında herkesin kullanacağını ümit ediyoruz.

iOS 12 alacak telefonlar

Son oalrka sizlerle iOS 12 işleitm sistemini kullanacak telefon ve tablet modellerini paylaşalım.

iPad Pro (10.5), iPad Pro (2017) iPad 2017, iPad 2018, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4 ve iPod touch

iPhone 5s, iPhone 6, Plus, iPhone 6s, Plus, iPhone SE, iPhone 7, Plus, iPhone 8, Plus, iPhone X


Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 00:13

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!