iOS 12 bugün çıkıyor

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

iOS 12 Türkiye' de bu akşam indirmeye açılabilir. iOS 12 destekleyen telefonlar iPhone 5s ve üzeri modeller olacak. iOS 12 şikayet ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple’ın merakla beklenen iOS 12 güncellemesi 17 Eylül’de, yani bugün kullanıcılara dağıtılıyor. Peki, iOS 12 özellikleri ne olacak? Çok eleştirilen iOS 11’in ardından bizleri nasıl bir mobil işletim sistemi bekliyor? iOS 12 ne zaman çıkacak? iOS 12 hangi cihazlara çıkacak? İşte bu yazımızla, Apple’ın yeni iOS versiyonunu mercek altına alıyoruz.

Bugün yani 17 Eylül 2018 yayınlanma tarihi verildi. Saat olarak diğer sürümler dikkate alınırsa birazdan vakit girmiş olacak. Bakalım bugün çıkmadan iOS 12 güncellemesi Türkiye kullanıcılarına ulaşacak mı? 

iOS 12 indirmek için “Ayarlar” – “Genel” -“Yazılım güncelleme” adımlarını takip ediniz. iTunes üzerinden iOS 12 yüklemek isteyenler telefonun yedeğini alması önerilir.

iOS 12 bugün çıkıyor

Bazı iOS 12 özellikleri

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • FaceTime’ da grup aramalarında maximum 32 kişi ile aynı anda görüntülü arama geliyor. 
  • Apple News uygulamasında anlık takip özelliği. 
  • iBooks sesli kitaplar ön plana çıkıyor. Sesli notlarda da yenilen tasarım gelecek.
  • Siri’ ye yeni kısayollar eklendi. Uygulamalarda yönlendirme hizmeti olacak. 
  • Artırılmış gerçeklikte “ARKit 2.0” ile daha gelişmiş hale geliyor. 
  • Rahatsız etme özelliğinde ufak değişiklikler görülecek. Geceleri rahatsızlık verilmemesi için ışık tonunda ayarlama ve dikkat dağıtımını önleme de yeni mod.
  • Bildirimlerde gruplandırmanın yanı sıra daha gelişmiş bir bildirim merkeziyle karşılaşacaksınız. Daha doğrusu ayarlanabilir seçenekler.
  • Görüntüleme zamanını yani “Screen Time” özelliği ile cep telefonda ve tablette geçirilen zamanı size söyleyecek. Aynı zamanda uygulama kullanımında zaman kısıtlaması da yapılabilecek.
  • Memoji ve Animoji özelliği yanı sıra dil tespitinin de geleceği yenilikler arasında.

Yeni iOS 12 iPhone 5s ve üzeri modellere gelecek. Bakalım iPhone 7, iPhone 8 ve iPhone X modellerinde nasıl çalışacak.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak