iOS 12 ekranı etkinleştirmeden şarj olmuyor

media 6292

Apple' ın yeni iOS sürümü 12' de şarj hatası ortaya çıktı. iPhone telefonu şarja taktığınızda şarj olmuyor. Ama ekran kilidini açtığınızda şarj olmaya başlıyor. İşte çözümü!

teknik destek

Apple’ ın iOS 12 sürümüyle çok önemli iyileştirmeler ve değişimler olmuştu. Ama kısa süre önce tespit edilen bir sorundan dolayı yeni iOS sürümü yola çıktı. Neydi bu sorun? iPad ve iPhone’ da telefon ekranı etkinleştirmeden şarj olmuyordu.

iOS 12.1 Beta güncellemesiyle hatanın çözüldüğü açıklandı. Yeni sürümüm tam sürümü çok kısa süre içerisinde yayınlanacaktır. 

iPhone iOS 12 şarj olmuyor sorunu

Sorun ilk yeni iPhone’ larda görüldü. Sonra az sayıda telefonda şarj sorunu tespit edildi. Bazı cihazlarda ekran kilitliyken şarja taktığınızda iPhone şarj olmuyordu. Taki ekran kilidini açana kadar. Sonra şarj olmaya başlıyordu. Bu hatayla karşılaşan kullanıcılarda cihaz şarjdayken ara ara telefonu kontrol etmek zorunda kalıyorlardı.

iOS 12 ekranı etkinleştirmeden şarj olmuyor

iOS 12.1 tam sürümü beklemek istemeyenler Beta sürümünü yükleyebilirler. Tam sürüm çıktıktan sonra geçiş yapabilirler.

Ayrıyeten Instagram, XS Max ve XR için bir iyileştirme güncellemesi yayınladı. Bu modellere özel yayınlanan güncellemeyle instagram uygulaması daha stabil kullanım imkanı sağlandı


Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 01:27

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın