iOS 12 ile Android P karşılaştırması

Android P sürümü ve Apple' ın iOS 12 sürümü ne gibi yenilikleri beraberinde getirecek genel olarak anlattık. Her iki güncellemenin de deneme sürümleri devam ediyor. İşte karşılaştırma örnekleri!

Andronova

Birbirlerine yakın zamanda çıkarılan iki farklı markanın birbirine göre farklı alanlarda üstünlüğü bulunmaktadır. İkisi de dünyada tanınan birçok kullanıcısı bulunan markalar arasında yer almaktadır. Sonuç olarak birbirleri ile bir taraftan da rakip olarak yarışmaktadırlar.

Birbirlerine üstünlük kurdukları alanlar: Bir konuda iOS 12 daha iyi olabilirken başka bir konuda Android P daha iyi olabilmektedir. Karşılaştırmayı çeşitlere göre yapmak mümkün ve daha iyi olmaktadır. Bu sayede sadece birini değil, her ikisinin de iyi olan yanlarını anlatıp kullanıcıları ona göre yöneltmek daha iyidir.

Android P ile iOS 12 karşılaştırma

Farkları her zaman vardır: Hareketle kontrol ve çeltik konusunda İOS 12 daha iyidir. Çeltik konusunu ilk yapan yazılım türü Android ancak popüler hale getiren ve insanların ilgisini çekip öğrenmeye çalışmasını sağlayan İPhone yani İOS yazılımıdır. Bunun popüler olduğu telefonda İPhone X.

iOS 12 ile Android P karşılaştırması

Sesli asistan konusunda ise Android P’nin yaptığı çalışmalar İOS 12′ ye göre daha iyi olmaktadır. Siri daha önce çıkarılıp tutmuştur ancak çok fazla gelişim sağlamayarak sürekli olduğu yerde kalmıştır. Buna rağmen Android P çıkartıp her güncelleme de üstüne daha fazla koyarak yeni sürümleri çıkartmıştır.

Mesajlaşma konusunda tartışmasız kimin önde olduğu belli olmaktadır. Hem klavye hem de yazı düzeltme özelliği ile İOS 12, Android P’ ye nazaran çok daha kaliteli ve insanların hoşuna giden bir düzen içerisinde bulunmaktadır.

Android P, yeni beta sürümleriyla özellikle dikkat çeken bazı yanlarına yer verdik. İlerleyen zamanlarda yine eklemeler yapacağız. Katlanabilir cep telefonu için destek, çoklu ekran için uyum, geçişlerde yeni animasyonlar, Volume Rocker kontrol, arka plandayken kameraya ve mikrofona erişim engeli, görüşmeler kayıt edildiğinde uyarı, telefonu klavye ve fare olarak kulanma, yeni çağrı engellemesi, iris tarayıcı desteği ve dahası…

iOS 12, çok yüksel performans, artırılmış gerçeklik, measure özelliği, yeni gelişmiş kısayolları, yenilenmiş bildirimler, Screen Time, yeni memoji, FaceTime Grupta 32 kişiyle aynı anda konuşma ve güvenlik geliştirmeleri.

Güvenlik konusunda da her zamanki gibi iOS kapalı bir kod yapısına sahip olduğundan daha güvenli. Stabil çalışma açısından sadece iPhone yani Apple cihazları için yazıldığından daha stabil çalışmakta.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.