iOS 12.1 çıktı çift sim kart desteği geldi

blank

Apple' dan iOS 12.1 güncellemesi geldi. Dikkat çeken çift sim kart desteği oldu. Sanal çift hat desteği geliyor. eSim nedir ne işe yarar nasıl kullanılır ve hangi iPhone telefonun desteği var?

teknik destek

Apple’ dan iOS 12.0.1 sürümünden sonra iOS 12.1 güncellemesi geldi. Yayınlanan güncelleme Türkiye kullanıcılarına da sunuldu. Gelen yeni sürümde dikkat çeken en önemli özellik ise eSIM özelliği. Sanal çift sim kartla anılan bu yenilik bazı iPhone modellerine geldi. Tabi Türkiye desteği şu an için belli değil. iPhone eSIM nasıl kullanılır aşağıya doğru okumaya devam edelim…

Kısa aralıklarla gelen güncellemelere bir yenisi eklendi. iOS 12.0.1′ den iOS 12.1′ e hızlı bir geçiş oldu.

iOS 12.1 alan cihazlar arasında yine iPhone 5s’ e yer verildi. Bu modelin fişini her an çeker diye beklediğimiz Apple’ ın güncellemelere verdiği destek diğer modellere uzun yıllar güncelleme desteği vereceğini gösteriyor.

iOS 12.1 çıktı çift sim kart desteği geldi iphone eSIM nasıl kullanılırios 12.1 özellikleri

eSIM nedir nasıl eSIM nasıl kullanılır?

eSIM, Apple’ dan çift hat kullanıcıları için sanal bir sim kart desteği bu sürümle geldi. Yenilik bazı ülkelerde kullanıma sunuluyor. Türkiye için henüz bir bilgi bulunmazken ilerleyen aylarda daha net bilgiler gelmesini bekliyoruz. eSim iPhone XS, XS Max ve XR’ de eSim ve nano sim özelliği bulunmakta. eSIM ile fiziksel olarak nano sim kart kullanmadan operatör Vodafone, Turkcell’ de ve Türk Telekom’ da hücresel veriden etkinleştirme imkanına sahip olunur. Detaylara eSim nasıl kullanılır yazımızda…

iOS 12.1 özelliklerinde Grup FaceTime 32 kişiyle görüntülü arama, Memojiler ve Animojiler için bazı yenilikler geldi. Yine bu sürümde de batarya verimliliği için biraz iyileştirme görülmekte.


Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 12:53

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!