iOS 13.2 güncellemesi ile Siri ve Dikte geçmişi silme geliyor

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

iOS 13.2 güncellemesi beta 2 kullanıma açıldı. Tam sürüm iPhone 6s dahil üst modellere açılacak. Gelen yeniliklerden Dikte geçmişi silme ve Siri geçmişi silme eklendi.

Sponsorlu reklam

iOS 13.2 güncellemesi için Beta 2 çıktı. Apple’ ın daha önce söz verdiği Dikte ve Siri geçmişi silme seçeneği de cihazlara eklendi. iPhone uyumlu modeller yine 6s ve üstü oldu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple’ ın iOS 13 güncellemesiyle başlattığı yeni stratejisi hızla devam ediyor. Çıkardığı son güncellemelerdeki bazı sorunlardan dolayı peş peşe sürümleri sıraladı. Şimdide iOS 13.2 güncellemesi için ikinci betayı çıkardı.

Sponsorlu reklam

Yeni güncellemede 60 çivarı emoji geliyor. Yanında birde yüz emoji gibi farklı renkler ile terdih yapmayı sağlayan emiji seçicide yenileniyor.

Ana ekran kısmında yer alan uygulamalara basılı tutulduğunda doğrudan sil seçeneğine ulaşılacak. Uygulama yeniden düzenleme seçeneği ise ana ekran düzenleme olarak değiştirildi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone Siri ve Dikte geçmişi silme

Bir diğer önemli yenilik ise Dikte’ de ve Siri’ de yapılan aramaların geçmişinin silinmesi. Yeni seçenekle artık Dikte geçmişi silme ve Siri geçmişi silme kolay bir hale geliyor. Daha önce Apple tarafından verilen söz bu sürümde tutuldu ve tam sürümle tüm kullanıcılar arama geçmişini silebilecek.

iOS 13 beta sürümleri denemek isateyen kullanıcıların UDID kaydını yapmaları yeterli olacak. Sonrasında beta profili yüklemek gerekiyor.

Ek bilgi: Beta sürümleri denedikten sonra beta programdan çıkarak normal sürüme geçebilirsiniz.

iOS 13.2 güncellemesi ile Siri ve Dikte geçmişi silme geliyor

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak