iOS 16.0.2 kamerada bulanık fotoğraf çekim sorunu

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Apple, iPhone kamerada bulanık fotoğraf çekim sorunu için iOS 16.0.2 güncellemesini yayına aldı. Daha yeni yayına aldığı sürümün üzerinden kısa bir zaman geçmesine rağmen yamalar gelmeye başladı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone 14 Pro ve Max modeline yönelik çıkarılan önemli bir iyileştirme sürümü güncellemeye alındı.

Yeni versiyona baktığımızda en dikkat çeken ekranla kamera tarafı oldu. Yeni ve eski modellerde yaşanan bu aksaklığın bakalım güncelleme ile son bulacak mı?

iOS 16.0.2 güncellemesinin çıkış sebebi

Bazı kamera uygulamalarında çekimlerde bulanık fotoğraf ve çekim sırasında titreşime neden olan bir sorun tespit edildi. En dikkat çekeni bu diye düşünüyoruz.

Gelelim diğer problemlere:

  • Ekranın ayarlamasında tamamen siyah görünmesi.
  • Uygulamaların arasındaki kopyala ve yapıştırın beklenenden çok daha uzun sürmesi.
  • VoiceOver yeniden başlatmayınca kullanılmama sorunu.
  • Bazı modellerin ekranında servisten sonrasında dokunmatik yanıtsız kalması.

ve genel ufak tefek iyileştirmeler içeriyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
iOS 16.0.2 kamerada bulanik fotograf
Kamerada bulanık fotoğraf çekim sorunu

Güncellemenin geniş açıklama alanında girdiğinizde çok daha fazla detayla karşılaşacaksınız. Lakin bunların çoğu standart olarak hemen hemen çoğu sürümde uygulanmakta. Örnek güvenlikle alakalı yamaların yer alması.

iOS 16.0.2 yüklenmiyor sorunu

Peki yazanla karşılaşmadık ama olası durumlarda ne gibi işlem yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Telefonda güncelleme sırasında indirilemedi veya yüklenemedi gibi uyarı bildirimlerinde atacağınız adımların bir listesini aşağıya bırakıyoruz. Kesin olmasa en olası sebepler bunlar diye düşünüyoruz.

Telefonun yeteri kadar boş alana sahip olduğundan emin olalım. Var gibi görünse dahi yine yer açalım.

Telefonun tarihini kontrol edelim. Yanlış olduğu takdirde bağlantıya yönelik sorun çıkarır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İnternetinizi kontrol edin. Hücreselle WiFi arasında gidip gelmeniz gerekecektir. Alternatif kablosuz alanlarından yararlanın.

Telefonun kapatılmasından sonra ve yukarıdakilerin denenmesinden sonra hala aynı yerde kalıyorsanız, ‘Genel’ / Sıfırla ve aktar / Ağ ayarının sıfırlanmasının işe yarayacağını düşünüyoruz.

Son önerimiz iTunes kullanımı olacak. Önce bir yedeğinizi alın ve sonrasında güncellemeye geçin. Netleşmeyen durumlara yönelik fabrika ayarlarını tercih edenler oluyor. Baktınız istediğiniz gibi gitmiyor o zamanda sıfırdan kuruluma gidin. Artı kamerada bulanık fotoğraf çekim sorununda alternatif kamera uygulamalarından yararlanın.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak