iOS 6.1.3 ile 6.1.5 ve A5 İşlemcileri için JailBreak Yayınlandı

blank

iOS dünyasının kapalı bir sistem olduğunu ve bunun da kullanıcıları ne kadar bağladığını hepimiz biliyoruz. Özellikle Android ekosisteminden iOS platformuna geçenlerde bir süre sonra telefonlarının hiçbir şeyini değiştiremedikleri için bir memnuniyetsizlik yaşanmaya başlanıyor. Çevremde Android’ten iOS’a ve daha sonra tekrar Android’e geçen kişiler var. iOS program geliştiriciler de bu kapalı olan sistemin daha fazlasını verebilmeleri için JailBreak adlı yazılımı geliştirerek iOS cihazların Root iznine kavuşmasını sağlıyorlar. Milyonlarca kişinin merak ile beklediği iOS 7 JailBreak geçtiğimiz gün evasi0n7 adlı kullanıcının yayınladığı JailBreak dosyasını ve nasıl yapıldığını Sayın Ali KASIMOĞLU bizlere anlatmıştı. Burada dikkat etmeniz gereken konu ise şu. Cihazınızı JailBreak yapmadan evvel mutlaka yedeklemeniz ve kilit ekranlarını muhakkak kaldırmanız olacaktır.

teknik destek

iOS 6.1.3, 6.1.4 ve 6.1.5 kullanan A5 yonga setine sahip cihazlar için dün itibariyle iH8sn0w ve wincom tarından JailBreak yayınlandı. Bu günlük sadece Mac PC’ler için yapılabilen bu işlemin gün bitmeden Windows sürümünün de yayınlanması planlanıyor. Bu işleme başlamak için yapmanız gerekenleri kısaca sizlere anlatmak istiyorum;

  • Öncelikle p0sixspwn.com adresine giderek hangi versiyonu indirmek istiyorsak onun üstüne tıklıyoruz. Mac PC kullanıyorsanız bu işlemi mutlaka Chrome ile yapmanızı öneriyoruz, lakin Safari web browserın bu tarz dosyaları indirme ile ilgili alerjileri bulunuyor. Yani sorun yaratabiliyor.

JailBreak 6.1.3

  • Dosya indikten sonra zipten çıkartın ve masaüstüne dosyayı kaydedin.
  • P0sixspwn dosyasına sağ tık yapın ve yönetici formatında açın
  • iPhone’nunuzu yada iPad’inizi PC’ye bağlayın
  • Bu noktada telefonunuzun şifreleme ve parmak izi tanıma kısmının kapatılmış olduğundan ve PC’nize ve buluta telefonun yedeklendiğinden emin olun.
  • Açılan arayüzde JailBreak kısmına tıklayın ve daha sonra yönergeleri takip edin.

p0sixspwn1

İşte iOS işletim sistmeinin JailBreak yapılması bu kadar basit. Bundan yıllar evvel karmakarışık olan bu yazılımın bu kadar basite indirgendiğini görmek ise oldukça güzel bir şey. JailBreak ile birçok şeyi yapmanız mümkün ama bu işlemi yaptığınızda telefonunuzun garanti dışı kalacağını ve telefonunuzda beklenmedik sorunlar yaratabileceğini de bilmeniz gerekiyor. JailBreak asla ama asla korsan oyunların oynatılması için geliştirilmiş bir platform değildir. Böyle bir beklentiniz varsa ve bu işlemi bunun için yapmayı planlıyorsanız JailBreak sonrası gelen Cydia markette de bir çok uygulamanın para ile satıldığını hatırlatmak isterim. Karar tamamen size ait.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!