iOS 7.0.3 Güncellemesi Yayınlandı!

blank

Apple İOS 7 güncellemesini yayınladığından beri özellikle iPhone 5 öncesi telefonlara sahip kullanıcılar İOS 7’ye bir türlü alışamadıkları yönünde şikayetlerde bulunuyorlar.

teknik destek

iPhone 5S ile birlikte de telefonda bazı hatalar ortaya çıkmıştı. Bu hataları yazılarımızda sizlerle paylaşmıştık. En büyük hatalardan biri iPhone 5S sensör hatasıydı. Bu problem donanımsal bir sorun gibi gözükse de Apple yeni güncelleme ile bu sorunun üstesinden geldiğini söylüyor.

Güncellemeyi iPhone 5S’e kurduktan sonra bu hatanın devam edip etmediğini sizlerle paylaşacağım. Bir başka sorunda iWork uygulaması çalışırken telefonun anlaşılmaz bir şekilde mavi ekran hatası vermesiydi. 7.0.3 güncellemesi ile bu hatanında önüne geçildiği bildiriliyor. İOS 7.0.3 güncellemesi ile birlikte şu hatalarda düzeltiliyor;

iOS_7.0.3

  • iCloud Keychain ile hesap isimleri, hesap şifreleri ve kredi kartı güvenliği en üst seviyede koruma altına alınıyor
  • Safari uygulamasında güvenlik artık Password Generator ile tahmini imkansız zor şifreler yaratılarak, Safari online hesapları maksimum güvenliğe ulaşıyor.
  • iPhone’lar da telefonun ekranını en sola kaydırdığınızda Spotlight arama ekranı gelir. Bu ekranı artık Wikipedia olarak ayarlayarak İOS işletim sisteminde Google bağımlılığının önüne geçilmesi planlanıyor.
  • iMessage de bazı bug sorunları yaşanıyordu; bu sorunlarında bu güncelleme ile önüne geçiliyor.
  • iWork uygulamalarını kullanırken sistem istikrarı artırılıyor.
  • Yukarıda da bahsettiğimiz sensör kalibrasyon sorunu ortadan kaldırılıyor.
  • iOS 7 ile birlikte Siri ve VoiceOver uygulamalarında düşük kalitede ses ile ilgili bazı şikayetler vardı. Ülkemizde Siri kullanımı bir hayal olduğu için biz tabiki bu durumu bilemiyoruz ama bu hatada düzeltiliyor.
  • Kilit ekranında şifre atlama sorunları düzeltiliyor.
  • Ara yüzde kullanılan hareket ve  animasyon görüntülerinin görüntülenme şeklide ayarlayabiliyorsunuz. Bir çok kullanıcı İOS 7 animasyonlarını istemiyordu bu güncelleme ile iOS 7’yi belki görüntü olarak alıştığınız iOS 6’ya çevirebilirsiniz.
  • Çok önemli bir gelişme olmasa da tuş takımının ve kilit ekranının yazı karakterlerini de bu güncelleme ile değiştirebiliyoruz.

ios-131022

Daha ayrıntılı bilgi ve yükleme önerileri için Apple’ın iOS 7.0.3 indirme politikasına göz atabilirsiniz. Yeni güncellemeyi iPhone 5S’e yükledikten sonra bu hataların düzeltilip düzeltilmediğine bakarak sizler daha geniş bilgiler verebileceğim

Kaynak: apple

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!