iOS 7.1 JailBreak’in Ayak Sesleri Duyuldu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

JailBreak, iPhone kullananlar için kapalı olan işletim sistemlerinin kapılarını ardına kadar açan bir yazılım işlemidir. JailBreak’ın babası Jay Freeman bu yazılım ile işletim sisteminin kullanıcılar tarafından özelleştirilmesi için yayınladıklarını her alanda dile getirmektedir. JailBreak bazı kişilerin söylediği gibi ücretli değil ücretsiz bir upgrade işlemidir.

teknik destek

iOS 6 sonrası özellikle Apple cephesinden iOS 7’nin kırılamayacağı ile ilgili bazı bilgiler söylenmişti. Dünyanın en büyük JailBreak yazılımcıları da iOS 7’nin kırılabilmesi için bir kickstarter projesi başlatıp ihtiyaçları olan 50.000 doları toplamak istemeleri üzerine sadece birkaç saat içinde ihtiyaçları olan parayı sağlayıp iOS 7’nin kırılmasını sağlamışlardı.

iOS 7.1’in çıkması ile birlikte özellikle pod2g ve evasi0n, iOS 7.0.X sürümünü JailBreak’li kullanan kullanıcıların telefonlarını iOS 7.1’e güncellememelerini çünkü bunun üzerinde çalışmayıp tüm enerjilerini iOS 8’in JailBreak yapılabilmesi için kullanacaklarını açıklamışlardı.

evasi0n7-ios7-nasil-jailbreak

Yeni gelen görüntülere göre iOS 7.2 hem iPhone 5C’de hemde iPhone 4’te JailBreak yapıldığı ortaya çıktı. 10n1c kdo adlı JailBreak takımı attığı tweet ile iPhone 5C’nin JailBreak yapıldığını duyurdu ve çok yakında dağıtıma başlanacağının müjdesini verdi.

Bn4FbrWCUAA2JKm

Bir başka JailBreak grubu wincom ise iPhone 4’te iOS 7.1’in JailBreak videosunu yayınladı. Şu an için stabiliteden biraz uzak görünen bu JailBreak’in çok yakında bugfix yapıldıktan sonra yayınlanacağı belirtiliyor. JailBreak sonrası Cydia marketten dilediğiniz programı indirerek telefonunuzu açık kaynak koduyla övünen diğer işletim sisteminde yapabildiklerinizin hepsini yapabilirsiniz.

5ApOhqiSZa0″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!