iOS 7.1.2 Güncellemesi Geldi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple yeni nesil mobil işletim sistemi iOS 8’i geçtiğimiz ay yaptığı Geliştiriciler Konferansında tüm dünyaya tanıtmıştı. Ardından da özellikle geliştiriciler için hazırlanmış Beta versiyonunun dağıtımı başlanmıştı. Geliştiriciler ise Beta versiyonun yüklemeleriyle birlikte hayal kırklığına uğramışlardı. Geliştiriciler Konferansında söylenen özelliklerin hemen hemen hiçbiri iOS 8’in Beta versiyonunda bulunmuyordu. Hatta yapılan yorumlara göre tekl değişiklik ayarlar menüsünde sistem bilgisi içinde yazan rakam değişikliği olmuştu.

teknik destek

Bu acımasız eleştiriler sonrası Apple kısa bir süre içinde 2.Beta versiyonunu yayımladı ve büyük oranda eleştirilerin önüne geçmiş oldu; fakat halen birçok özelliğin geliştiricilere sunulmaması kafalarda soru işaretleri de oluşturuyordu. Apple’ın iPhone 6 ve iOS 8’i birlikte sunması beklenirken özellikle Apple’a yakın kaynaklar iPhone 6’nın iOS 7 ile gelebileceği yönündeydi. Apple’ın 5,5 inç iPhone 6’da iOS 8 işletim sistemini sunması beklenirken Apple’ın işletim sistemi üzerinde halen değişiklikler yaptığı söylenmektedir.

Tam bu dedikoduların arasında Apple geçtiğimiz yıl çıkarttığı iOS 7 işletim sistemine bir güncelleme daha yayımladı. 7.1.2 güncellemesi ile Apple kullanıcılarına şu özellikleri veriyor.

  • iBeacon bağlantısında yaşanan stabilite sorunları giderildi
  • Barkod tarayıcılar ve USB aksesuarlar gibi bazı 3. parti araçlarında yaşanan veri transferi ile hata düzeltmeleri yapıldı.
  • Mail’le gelen eklerin güvenlik açığı oluşturmasının önüne geçildi.

Bu güncellemelere ilaveten iOS 7.1.2’de stabilitenin daha da iyileştirildiği belirtilmektedir. Telefonunuzda JAilBreak varsa yada yapmayı düşünüyorsanız bu güncellemeyi yüklemeyin zira tüm JailBreak takmları enerjilerini iOS 8 için harcamaya karar verdiler.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın