iOS 7.1.2 Güncellemesinin Detayları Göründü!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple bundan tam 11 ay önce 10 Haziran tarihinde iOS 7’nin tanıtımını yapmıştı. Yeni işletim sistemi yeni telefonun da habercisi olmuş ve beklentileri arttırmıştı. Bu yıl ise durum biraz daha farklı Snapdragon 805 yonga setinin elinin kulağında olduğu Snapdragon 810’un her an üretimine başlanabileceğinin konuşulduğu bir ortamda Apple’ın hem işletim sistemini hemde iPhone 6’yı tanıtabileceği konuşulmakta.

Andronova

Apple iOS 7 tanıtımı oldukça heyecanlı dakikalar yaşamamıza sebep olmuştu. Yeni görünüm; yeni ikonlar ve yeni özellikleri ile iOS 7 öncelikle iPhone’un rahatlığına ve basitliğine alışan kullanıcılar için karmaşık görünsede Android ekosisteminden iOS’a geçecekler için yeni işletim sistemi bir cazibe merkezi haline gelmişti. Aşağıdaki video iOS 7 tanıtım videosu olup bizim gibi nostalji yaşamak isteyen okuyucularımız için keyifli bir video olacağını düşünmekteyiz.

F0ErUMeT7uE” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Apple iOS 7’nin kullanıcılara sunulmasıyla birlikte büyük eleştirilere maruz kaldı ve arkası arkasıysa yaptığı güncellemeler ile iOS 7’nin 4 yıl önceki telefonlarda bile kullanılmasına olanak sağladı. Tam bu noktada belirtmek istediğim özel bir konu var. Geçtiğimiz gün iPhone 4 telefonu olan bir arkadaşıma iPhone 5S aldık ve iPhone 4 telefoncu tarafından 400 TL’ye satın alındı. 4 yıl evvel çıkmış 512 MB Ram ve tek çekirdekli  bir Android telefonun ise 90 TL ye geri alındığını öğrendim ve bu beni oldukça üzdü. 2200 TL para verip aldığımız telefonların bir yıl sonra bile yarı paraya satılamadığı bir süreci yaşıyoruz ve teknoloji 1 yılda bile büyük bir gelişim göstererek telefonlarımızın sürekli olarak eskimesine sebep olamakta. Bir türlü güncelleme alamayan telefonlar hatta güncelleme alıp almayacağı belli olmayan telefonlar varken cihazlarımızın eski algısı oluşturmasına yine üreticilerin sebep olduğunu hatırlatmak istedim.

MacRumos’un verdiği bilgiye göre iOS 7.1.2 güncellemesi önümüzdeki hafta içinde dağıtılmaya başlanacak. Apple 10 Martta iOS 7.1’i 22 Nisanda da iOS 7.1.1 güncellemesini duyurmuştu. 7.1.2 güncellemesinin sistem kararlılığı, mail şifre gizliliği ve iMessage’nin bazı hatalarının giderilmesi amacıyla çıkartılacağı bildiriliyor.

Peki siz her iOS güncellemesini çıkar çıkmaz yüklüyor musunuz? Yoksa belli bir süre bekleyip işletim sistemi ile ilgili haberleri okuduktan sonra mı güncelleme yapıyorsunuz?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.