iOS 7.1 Bu Ay İçinde Sunulacak!

blank

Apple’ın geçtiğimiz Eylül ayında iPhone 5S ve iPhone 5C ile birlikte tanıttığı yeni nesil işletim sistemi iOS 7, Apple’ın durağan arayüzüne alışık olan kullanıclar tarafından oldukça eleştirilmişti. iPhone 4 ve sonrası cihazlara verilen bu güncelleme özellikle 512 mb Ram ve tek çekirdekli iPhone 4’ü oldukça zorlamıştı. Bunun üzerine bir çok iPhone 4 kullanıcısı da telefonlarının garanti dışı kalmasını bile göze alarak iOS 6’ya geri dönmüşlerdi.

teknik destek

Apple bir yıl içinde vermediği yazılım desteğini iOS 7’ye henüz daha 4 aylıkken vermiş ve tüm hataların giderilmesini sağlamıştı. Stabilite konusunda ise halen istenen seviyeye gelemeyen iOS 7’nin Mart ayında büyük bir güncelleme alacağı ve bu güncellemenin iOS 7.1 olacağı belirtilmişti. Ocak ayında dağıtılan 7.1 Alfa ve Beta sürümlerinden sonra gelen tepkilerin olumlu olması sonucunda Apple Mart ayı gibi yayımlamayı düşündüğü 7.1 güncellemesini Şubat ayının içinde yayımlanabileceği ortaya atıldı.

Android ekosisteminde güncelleme sorunlarıyla uğraşan 2000 TL’lik amiral gemisi modellerin ne zaman güncelleme alacağı ve aylardır kullanılan Android 4.4 KitKat’a ne zaman geçecekleri bile belli değilken Apple 3 yıl evvel çıkartmış olduğu modele bile halen güncelleme desteği vermesi bu anlamda oldukça başarılı gibi görünmüyor mu?

Peki iOS 7.1’de nasıl değişiklikler olacak derseniz kısaca sizleri bilgilendirelim. iOS 7.1 güncellemesi genel stabilitenin en son noktada kusursuz bir şekilde tüm kullanıcılara sunulmasını amaçlıyor. Görsel anlamda ise klavyede bazı optimizasyonlar olacak.

keyboardchanges

iOS 7 ile birlikte iTunes Radyo üzerinden albüm yerine tek bir şarkı satın alabilmekte mümkün olabilecek.

itunes-radio-buy-album-ios-7-1-beta-5

iOS 7.1 ile takvim uygulamasına hem kısa yollar hemde listelerin düzenlenmesi için araçlar ekleniyor.

ios-7-1-beta-5-calendar

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!