iOS 7.1 için Find My Friends Yenilendi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iOS platformundaki en güzel uygulamalardan biri olan ve özellikle ebeveynler tarafından da sıkça kullanılan Find My Friends uygulaması yeni arayüzü ve yeni özellikleri ile iOS 7.1 sürümüyle kendini yeniliyor.

Yeni bir ikon kullanan uygulamayı kullanmayanlar yada hiç duymayanlar için kısaca anlatalım. Bu uygulamayı kurduktan sonra program sizden arakadaşlarınızı eklemenizi istiyor. Sosyal ağlardaki arkadaşlarınızdan bu uygulamayı kullananlar Friends sekmesinde bulunuyor. Daha sonra tüm arkadaşlarınızın size olan uzaklığı ismlerinin karşısında görünüyor. Buraya kadar uygulamanın eski sürümünü anlattım. Yeni sürümde ise arkadaşlarınızın nerede olduğu daha spesifik olarak sizlere sunuluyor. Ayarlar sekmesinden hangi mekanda ne kadar süre kaldığını bile diğer kişilerle paylaşım yapabilmenize olanak sağlayan program son haliyle resmen casus bir yazılım haline gelmiş. Uygulama ülkemizde mükemmel değil fakat özellikle Amerika’da ve Avrupa’da ki kullanımının mükemmel olduğu belirtiliyor.

find my friends

Bu tarz uygulamaların belirttiğim gibi büyük şehirlerde yaşayan ailelerin çocuklarının nerede olduğunu öğrenebilmeleri için geliştirildiği düşünüldüğünde bu uygulamayı yapanları tek kelime ile ayakta alkışlıyorum. Bu tarz uygulamalar sevgililierin birbirlerini her an kontrol edebilmelerini de sağlayacağı için; bence uygulanmanın adını fazla dillendirmeyin derim beyler 😉

Kaynak: iPhonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!