iOS 7.1’in Beta Sürümünün 2. Revizyonu da Geliştiriciler İçin Yayınlandı

blank

iOS 7 ile birlikte Apple bir çok yenilik oldu. Bu yeniliklerden zaman zaman yazılarımızda bahsediyoruz. Apple’ın iOS 7 işletim sistemi için özellikle Android kullanıcıları yeni işletim sisteminin Android işletim sistemine benzediğini söylüyorlar. Bende böyle düşünenlerdenim açıkçası. iOS işletim sistemine sonradan kazandırılan (halen Windows Phone telefonlarda olmayan) aşağıya doğru kayan bildirim ekranı biraz Android benzeri olmuş diyebiliriz. Gerçi iOS 7 ile birlikte aşağıdan yukarıya kaydırılan ve hızlı ayarlar menüsü de kendine has bir arayüze sahip. Firmalar kullanıcı deneyimin geliştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar; çünkü özellikle büyük geliştiriciler şunu anladı ki, telefonları sattıran özellikler işlemci ve Ram kapasitesinden daha çok kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesinden geçiyor.

teknik destek

Apple iOS 7’yi iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5 telefonlara güncelleme olarak sunduğundan beri bir çok problem ile karşı karşıya kaldı. Özellikle animasyonların oynatılması ile ilgili sorunlar Apple’ın başını oldukça ağrıtmış ve “keşke iPhone 4’e güncelleme vermeseydik” düşüncelerine kapılmalarına sebebiyet vermişti. iOS 7.0.3 ve 7.04 güncellemesi ile tek çekirdekli ve 512 mb ramli iPhone 4 için belli optimizasyonların güncellemeye konmasıyla iPhone 4 için iOS 7 bir çile olmaktan çıkmıştı. Bazı mavi ekran hatalarından ve özellikle TouchID parmak izi sensör sorunlarından bahsedilse de Apple o kadar sık güncelleme yaptı ki tüm sorunları şimdilik gidermişe benziyor. Burada bir eleştiriyi de belirtmekte fayda var. iPhone kullananların çoğu iOS 7 ile birlikte telefonlarının eskisi gibi çalışmadığından yakınıyorlar. Bilmem sizinde çevrenizde böyle kişiler var mı ya da sizde böyle düşünüyor musunuz?

Apple Aralık ayında indirilmeye sunacağı iOS 7.1 güncellemesinde sona gelmiş bulunuyor. iOS 7.1’in beta sürümünü geçtiğimiz günlerde program geliştiricilere dağıtan Apple, beta sürümünün 2.versiyonu ile vaat edilenden daha fazlasını bizlere sunmaya hazırlanıyor. iOS 7.1 ile bizleri

  • TouchID ve ekran şifresi atama ayarlarını, “Ayarlar” sekmesinin en üstüne konuşlandırılacak

touch-id-ios-7.1-beta-2

  • Takvim uygulamasının görünüşünde bazı düzenlemeler yapılarak, takvimi artık liste halinde görebiliyoruz. Eskiden karmaşık bir yapısı olan (özellikle Android’te) bu uygulama bakın artık böyle görünecek.

calendar-ios-7-1-beta-2

  • Metin düğmeleri içi artık renk değişikliği yapmak, vurgulamak için rengini koyulaştırmak gibi seçenekler mevcut olacak. Özellikle yaşı ilerleyen kullanıcıların küçük! ekranda daha iyi yön bulmaları için bu özellik ekleniyor. Erişilebilirlik her şeydir.

text-buttons-1

text-only-buttons-2

  • Yukarı doğru kaydırılan Kontol Merkezinin açılış animasyonunda büyük bir yenilik olacak.
  • Safari web browserda bir sayfa açılırken minimum alt ve üst bar görünüşü sağlanarak daha fazla alan yaratırlması amaçlanıyor.

Apple iOS 7.1 ile ile bu güne kadar kendisine yöneltilen tüm eleştirilerin önüne geçerek, iPhone sahiplerine eski stabil işletim sistemlerini geri vermeye hazırlanıyor.

Kaynak: iPhonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!