iOS 7 Bugün Dağıtıma Çıkıyor!

iOS 7, bugün içerisinde indirilmeye hazır olacak. Apple‘ın mobil işletim sisteminin neredeyse tamamen baştan düzenlenmesini simgeleyen ve Apple’daki Scott Forstall sonrası dönemi resmi olarak gösteren versiyonla ilgili genel kullanıcının tepkisini ancak zaman gösterecek. Eğer iOS 7 çalıştıracak bir cihaza sahipseniz, şu an için yapmanız gereken cihazınını yedeklemek, çıkış saatini kenara not almak ve Apple’ın sunucularının dosyayı sunmasını beklemek.

Şimdiye kadarki büyük versiyon güncellemelerinin tarihlerine bakarsak, neredeysen bütün iOS 7 beta sürümlerimlerinin PDT (Pasifik) saat dilimine göre sabah 10’da yayınlandığını görüyoruz. iOS 6.0’ın da içinde yer aldığı tüm büyük işletim sistemi dağıtımlarına baktığımızda da yine aynı saate rastlıyoruz. Eğer bu önceki versiyonların dağıtım zamanlarından yola çıkarsak, iOS 7’nin de bugün genel kullanıcılara yaklaşık olarak aynı saatte sunulacağını tahmin edebiliriz.

Şu anda her iOS kullanıcısının bu güncellemeyi heyecanla beklediğini bildiğimiz için, nerede olursanız olun çıkış saatini bulunduğunuz ülkeye göre görebileceğiniz bu listeyi bulduk ve sizlerle paylaşmak istedik. Eğer Türkiye içinde yer alıyorsanız bakmanız gereken saat İstanbul; yani akşam 8. Nerede olursanız olun, listeye bakarak iOS 7’yi çıktığı anda elde etme şansını yakalayabilirsiniz.

ios-7-release-time

Listenin büyük halini görmek için üstüne tıklayınız.

(Yanında yıldız yer alan yerler yaz saati uygulamasına tabi tutulmaktadır.)

iOS 7’ye geçmeden önce yapmanız gereken iki tane önemli şey var:

– Öncelikli olarak iPhone, iPad ya da iPod Touch’ınızı iTunes ya da iCloud kullanarak yedekleyin.

– Daha sonra iOS 6.1.3 / 6.1.4, 6.1.2 SHSH bloblarınızı, güncellemenin kötü gitmesi ve eski versiyona dönmek istemeniz durumuna karşılık TinyUmbrella ya da iFaith benzeri programlarla kaydedin.

Apple, güncellemeyi başlatma tuşuna bastığı anda, iOS 7 tüm uygun cihazlara OTA şeklinde gelmeye başlayacak. Ayrıca eski yöntemlerle iTunes kullanarak yüklemek isteyenler için de dosyayı direkt olarak indirme seçeneği bulunacak. iOS 7’nin geleceği cihazlar şöyle: iPad 2 (ve üstü), iPad mini, iPhone 4 (ve üstü) ve 5. nesil iPod touch.

Kaynak: Redmond Pie

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir