iOS 7’nin Kullanım Oranı %90 Seviyesine Ulaştı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sizlere Android sürümleri kullanım oranlarını sunduk. En güncel Adroid sürümü KitKat %17.9 kullanım oranı yakalamasına rağmen bu oran açıkçası Google tatmin edecek bir seviye değil. Daha fazla Android cihazının olması ve güncellenecek cihazların büyük bölümünün Google yetki alanı dışında olması KitKat’in yayılamamasındaki temel etken.

Andronova

iOS tarafında ise durum daha farklı. Sadece kendi cihazlarına güncelleme aktaran Apple, arayüzde herhangi bir değişim sunmandan  tüm akıllı cihazlarına aynı yazılımı veriyor. Bu da en güncel iOS sürümünün kullanım oranında ciddi bir artışı beraberinde getiriyor.

App Store’u ziyaret iOS işletim sistemli tüm cihazlardan alınana verilere göre iOS 7’nin kullanım oranı %90 seviyesine ulaştı. iOS 6 %9’luk bir kullanım oranı yakalarken, diğer sürümler ise %2’de kaldı.

iOS 7, aralık ayında %78, mart ayında ise %85’lik kullanım oranı yakalamayı başarmıştı.

Not: Apple’ın resmi sitesinde yayımlanan alt bölümdeki grafikte iOS işletim sistemi kullanım oranlarını topladığımızda karşımıza %101’lik bir oran çıkıyor. Şirketin kısa süre içerisinde bu hatayı düzeltmesi bekleniyor.

gsmarena_001

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.