iOS 7’nin Yeni Bir Güvenlik Açığı Bulundu!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple iOS 7 ile birlikte özellikle güvenlik anlamında büyük bir yenilik yapmış ve iPhone 5S’te parmak izi okuma sensörü kullanarak sektöre bambaşka bir boyut kazandırmıştı. Daha evvel Motorola Atrix’te kullanılan (Galaxy S5 ve HTC One Max tarzından) parmak izi okuma teknolojisi bir sensör üzerinden parmağı aşağı doğru sürtme yoluyla çalışıyordu ve bu parmak izi okuma teknolojisi oldukça kullanışsız bir yapıdaydı. Apple ise bu teknolojiyi geliştirmiş ve bambaşka bir güvenlik önlemi olarak bize yeni nesil TouchID’yi sunmuştu.

teknik destek

TouchID parmak okuma sensörü ilk başlarda sorunlu bir çalışma sergilese de özellikle iOS 7.0.2 güncellemesinden sonra mükemmele yaklaşmıştı. TouchID sensörünü bir çok kullanıcı hacklemeye çalışmış olsa da başarılı olamamıştı. Bundan dolayı da en kolay hackleme yöntemini aşağıda gördüğünüz resimdeki küçük kardeşimiz gibi yapılmasına kanat getirilmişti.

Touch-ID-securtiy-breach

Bu gün yayınlanan bir video ise TouchID’nin sadece 5 saniyede çok kolay bir şekilde hack yapılabileceğini gösteriyor. Öncelikle telefonun TouchID kısmını açıyor ve parmak tanıtıyoruz. Daha sonra mesajlara girip çıkıyoruz; yada farklı bir programa. En son olarakta hack edeceğimiz iPhone 5S’e cevapsız çağrı bırakıyoruz. Kontrol Merkezini açıp telefonu uçak moduna alıyoruz, bildirim ekranını çekip cevapsız çağrıya tıkladığımızda son açtığımız uygulamaya erişebiliyoruz. Oldukça kolay ve komik olan bu hack işlemini aşağıdaki videodan tam zamanlı olarak izleyebilirsiniz.

Hg9Vy7XzGZY” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!