iOS 8.4 Bir Haftada Yüzde 40’lık Kullanım Oranına Ulaştı!

media 12986

Apple’ın mobil cihazlarında yer alan işletim sistemi iOS’in güncellemeleri tüm hızıyla devam ediyor. Geçen hafta yayınlanan mobil işletim sisteminin en son versiyonu iOS 8.4 sadece bir hafta içinde bütün iOS cihazlarının yüzde 40’lık kullanım oranına ulaştı.

Andronova

Bu hızlı benimsenmenin arkasında Apple’ın geniş bir cihaz ailesine yazılım desteği sunması yer alıyor. Son sürümle iPhone 6 ve iPhone 6 Plus gibi yeni modellerinin yanı sıra, iPhone 4S ve iPad 2 gibi eski cihazlar dahil olmak üzere bir çok cihazın yeni sürüme güncellenmesi ve Apple tarafından servis edilen her güncellemenin hızlı bir şekilde tüm dünyada yayınlanması kullanım oranlarının hızla artmasını sağlıyor.

Ayrıca, Apple Music servisinin tanıtımları ve iOS 8.4 güncellemesi ile beraber sunulması kullanım oranının bu kadar kısa süre içinde hızlı bir şekilde yayılmasında etkili oldu.
Türkiye’nin de aralarında olduğu bazı ülkelerde Apple Music servisi henüz faaliyete geçmedi.

image

Mixpanel gibi üçüncü taraf servisler iOS 8.4 gibi ara sürümlerin kullanım oranlarını içeren analizleri sunuyor. Apple’ın resmi istatistikleri ise temel versiyonların kullanım oranlarını veriyor, iOS 8 şu anda yüzde 84’lük bir kullanım oranına sahip.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın