iOS 8 Beta 2’de Neler Var?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

iOS 8 Beta 2 dün itibariyle yayınlandı ve bizde andronova.net olarak sizlere nasıl yükleme yapmanız gerektiğini buradaki yazımızda anlattık. Peki Beta 2 neden yayımlandı ve değişiklikler nedir? Apple iOS 8 için yayımladığı Beta versiyonunda iOS 8’de olacağını açıkladığı bir çok özelliği koymamıştı ve buda büyük bir dedikodu yaşanmasına sebep vermişti. Bir kesim medya iOS 8’in aslında hazır olmadığını ve Beta versiyonunun sadece sürüm numarasını gösteren rakamlardan ibaret olduğu ile ilgili ağır ithamlarda bulunmuşlardı.

Apple hem bunların önüne geçmek hemde bazı iOS 8 özelliklerini Beta 2’ye koyarak kullanıcıların tepkisini ölçmek istediğinden dolayı 2 hafta içinde Beta sürümünün ikincisini yayımladı. Beta 2’de en büyük değişikliklerden biri iPad için sanal kalvye (Quick Type) desteğinin tam olarak gelmesi oldu.

quicktype-ios-8-768x1024

Bir diğer özellik ise podcastlerin iOS 8’in içinde gömülü olarak gelmesi oldu.

ios8-beta2-podcasts-welcomescreen

iPhone 5 ile hayatımıza giren hızlı menüye artık daha fazla seçenek eklendiğini görüyoruz.

ios8-beta2-accessibility

Tüm özellikleri merak ediyorsanız aşağıdaki videoyu sonuna kadar izleyin ve iOS 8 Beta 2’nin iOS 8’i artık %70 oranında temsil ettiğini kendiniz görün

IjhddcvG85c” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir