iOS 8 ile Birlikte Gelen Family Sharing içinApple Uygulama Geliştiricilere Bir Uyarı Gönderdi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iOS 8’in en önemli özelliği bizce Family Sharing uygulamasıdır. Bu uygulama ne işe yarıyor derseniz size detaylı bir şekilde anlatmaya çalışalım.

teknik destek

Family Sharing özelliği için Apple “Ailenizi dijital yaşama uyumlu hale getiren bir uygulama” olarak nitelendirmektedir. Bu uygulama ile 6 kişiye kadar aile bireyi bir ortak havuzda birleşerek Tunes, iBooks ve App Store’dan satın alınan tüm içeriği paylaşabilmektedir. Aile üyeleri birbirleriyle kitap müzik ve dizi gibi içerikleri paylaşarak ekstradan ücretler ödemek zorunda kalmamaktadır. Family Sharing uygulamasının daha önceden alınan uygulamalr için geçerli olup olmayacağı ise büyük bir soru işaretiydi ve uygulama geliştiricilerin bu durumdan rahatsız oldukları belirtiliyordu. Apple ise bu gün itibariyle geliştiricilere gönderdiği mesajda bu uygulamaya giren iOS kullanıcılarının daha önce alınan programların tüm aile fertleri tarafından kullanıma açılacağını belirtti. Yani daha önce bir program aldıysanız kuracağınız Family Sharing ekosisteminden dolayı artık tüm aile fertleri bu durumdan yararlanabilecektir.

FAmily Sharing 1

Family Sahring’in en önemli özelliği ise şüphesiz ki kimin cihazının nerede olduğunu görebilmemizdir. Özellikle ebeveynler için mükemmel görünen bu uygulama ile kaybolan tablet yada telefonumuzu hatta bilgisayarımızın nerede olduğunu görebilmekteyiz.

Family Sharing 2

FAmily Sharing’in bir diğer özelliği de aile reisinin kimin ne kadarlık iTunes ve AppStore harcaması yapabileceğine karar vermesidir. Özellikle küçük kardeşlerimizin son dönemde aldığı Clash of Clans taşı ve Farm Village ürünlerini yanlışlıkla aldığına şahit olmaktayız. Bu limitleme ile yanlış alımlarında önüne geçilecektir.

Family Sharing 3

Peki, siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle bir özelliğin Android ekosistemine gelmesini ister misiniz?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!