iOS 8 ile Birlikte Multi Tasking Özelliği Farklılaşıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple’ın iOS işletim sistemi akıcılığı ve stabilitesi ile övünen bir işletim sistemidir. Android tarafındaki kullanıclar ise bir çok özellik iOS’ta olmadığı için bu denli akıcı olduğunu söylemektedirler. Yıllardır Android işletim sisteminde olan Widget desteği ve çoklu pencere özelliği (multi tasking) nihayet iOS işletim sistemine de geliyor.

teknik destek

iOS 8’in en önemli farklılıklarından ikisi olan Widget ve Multi Tasking özelliği Apple’ın Android ekosisteminden almış olduğu bir özellikmiş gibi dursa da Apple Android cihazların yapabildiklerinden çok daha fazlasını yapmanın peşinde olduğu ortaya çıktı.

Program geliştirici ve iOS 8 takımına dışarıdan destek veren Steve TS attığı tweetler ile iOS 8 Multi Tasking hakkında bilgi de vermiş oldu.

Ekran Alıntısı

Anladığımız kadarıyla programların özelliklerine göre iOS 8 Multi Tasking çalışacak. Bazı programlar tam ekrandan başka bir şekilde görünmezken resim video müzik gibi uygulamaların 4/4 oranında ölçeklenebileceğinden bahsediliyor. Yani sadece sistemin izin verdiği programları değil her programı bölünmüş ekranda “programın izin verdiği ölçüde” kullanabileceğiz. Apple farklı olmayı bilen ve seven bir firma; belki şu anda Android işletim sistemini takip ediyor hatta kopyalıyor gibi görünse de iOS 8 ile gelen özelliklerin Android’in insanlara sunduğundan çok daha ileride olacağı yorumları yapılıyor. iOS 8’in multi tasking consept videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

_H6g-UpsSi8″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir