iOS 8 ile Silinen Fotoğrafları Geri Getirebiliyorsunuz

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

iOS 8 işletim sistemi geçtiğimiz gün Apple tarafından tanıtıldı ve büyük bir tartışmada böylece başlamış oldu. Birçok kullanıcı iOS 8’in Android işletim sistemine artık daha fazla benzediğini belirtirken hem bildirim çubuğu özelleştirilmesi hemde ana ekrana Widget eklenebilmesiyle iOS 8’in Android’in özelliklerini  aldığı konusunda bizde hem fikiriz.

Apple’a yakın kaynaklar ise “Apple iyi olanı ve kullanıcı deneyimini geliştirecek olan uygulamaları Android’ten çok daha kullanışlı bir biçimde iOS platformuna taşımıştır” ifadesini kullanıyorlar.

Her iki tarafında kendine göre haklı tarafları olsa da artık iOS platformu Android kullanıcılarına daha fazla hitap etmekte ve büyük ekranlı bir iPhone 6’nın Android ekosisteminden büyük oranda bir kullanıcıyı alacağı görüşü oldukça öne çıkmaktadır.

iOS 8 ile Apple kullanıcılarının daha fazla bulut depolama alanı kullanmalarını istiyor. Bulut depolama alanında büyük indirimler yapan Apple iCloud için 5GB’a kadar ücretsiz alan verirken 20GB için 0,99$, 200GB için 3,99$ aylık ödeme ücreti talep ediyor.

iOS 8 ile birlikte fotoğrafların yanlışlıkla silinmesi gibi bir dert ortadan kalkıyor. Apple yeni oluşturduğu “yeni silinenler klasörü” ile bu sorunun üstesinden  gelmiş gibi görünüyor. Bu klasörün büyüklüğü ve zaman aşımı ise mevcut depolama alanınıza göre hesaplanacağı belirtiliyor.

ios8-photos-recently-deleted

iOS 8’in özelliklerini sizlere tanıtmaya devam edeceğiz.

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir