iOS 8 ile Birlikte Kontrol Merkezini Özelleştirebilirsiniz

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iOS 8’in Beta sürümü geçtiğimiz günlerde yapılan Apple GEliştiriciler Konferansında tanıtılmış ve kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. iOS 8 işletim sistemi ile ilgili Beta sürümünü kullanan kişilerin bir sorunla karşılaşmadıklarını ve iPhone 5S’in artık çok daha kararlı çalıştığı yorumları yapılmaktadır. iOS 8’in nasıl yükleneceği haberini sizlerle dün bu satırlardan paylaşmıştık. Aranızda iOS 8 yükleyen okuyucularımız varsa yorumlarını lütfen esirgemesinler ve diğer kullanıcıların yükleyip yüklememeleri konusunda bilgi versinler. Bu sebeple son kullanıcı yorumları oldukça önemli.

iOS 8’in Beta sürümü yayınlanmış olsa da nihai sürümle birlikte gelecek özellikler de bir bir belirmeye başladı. iOS 7 ile birlikte sunulan ve aşağıdan yukarı doğru açılan Kontrol Merkezi’nin artık JailBreak yapılmadan özelleştirilmesi sağlanmış. iOS 7’nin JailBreak yapılmasıyla birlikte Kontrol Merkezinde bulunmasını istediğimiz ikonları ve bu merkezin rengini ayarlayabiliyorduk. Bunun haberini de buradan sizlerle paylaşmıştık. JailBreak sonrası 3G görüşmesi sağlanan Face Time uygulamasının bir sonraki iOS güncellemesinde kavuştuğu 3G görüşme gibi Jailreak iOS kullanıcılarının daha özgür bir yapıya kavuşmasını sağladığını görmekteyiz

Hamza Sood isimli geliştiricinin Kontrol Merkezinin nasıl özelleştirebileceğinize ilişkin attığı tweeti aşağıdan görebilirsiniz. Burada şunu belirtmekte fayda var. Yayınlanan iOS 8 Beta sürümünde henüz bu özellik yok; iOS 8’in Eylül ayında yayınlanacak nihai sürümünde bu özellik olacak. Fotoğraflarda görünen “Record Screen” özelliği ise telefonunuzun bir MAC bilgisayara bağlanmadan ekran görüntüsünü video olarak kaydedebiliceksiniz. Bu özellik bizler için büyük bir nimet oldu bunu da belirtmeden geçemeyeceğim.

BpYT7_0IYAAUXVu

Kaynak;: iphonehacks

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!