iOS 8’in MultiTasking Özelliği Görüntülendi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple mobil işletim sistemi iOS’ta çoklu pencere özelliğine bu zamana kadar yer vermemiş ve kullanıcılarda bu yönde çok istekli olmamışlardı. Son dönemde Samsung’un özellikle Galaxy Tab Pro 12,2 tabletinde kullandığı 4’lü pencere özelliği ile profesyonel kullanıcıları hedef alması ve tabletin oldukça başarılı olması Apple’ın bu özelliği stabilitesi ile övündüğü tabletlerine sunmak üzere çalışmalara başlamasına sebep olmuştu.

teknik destek

iOS 8’in Beta sürümünde olacağı söylenen çoklu pencere özelliği Beta sürümünde sunulmayarak Apple’ın halen bu konu üzerinde çalıştığını ve kararlı bir sürüme “henüz” ulaşamadığını gösteriyordu. Buradaki henüz kelimesi oldukça önemli lakin iOS 8’in nihai sürümünün sunulmasına 3 aydan kısa bir süre var.

Bu özelliğin iOS 8’in BETA versiyonunda sunulmaması ise dedikoduları da beraberinde getirmişti ve Apple’ın cihazlarına bu özelliği veremeyeceği ile ilgili gereksiz dedikodular yapılmıştı. Ünlü program geliştirici Steven Troughton-Smith ise iOS 8’in multi tasking özelliği üzerinde çalıştığını ve bunu denediğini paylaştığı bir video ile duyurdu. İşte o video;

FrPVVO3A6yY” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Videodan da anlaşılacağı üzere Apple’ın bu konuda yol alması gereken çok uzun bir yol var. Şu anda hazırladıkları bu çoklu pencere özelliği kesinlikle stabil değil ve bu özellik ile Apple’ın artık Ram konusunda kısıtlı davranamayacağını anlamaktayız. Yani 1GB 667 MHz DDR2 Ram gücü ile bu işlemleri yapmak oldukça güç görünüyor. Aşağıdaki video da Samsung Galaxy Note Pro 12,2 multi tasking özelliğinin nasıl çalıştığını izleyebilirsiniz.

t0K0cpZZtjo” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!