iOS 9 Güncelleme Alanı Açmak İçin Uygulamaları Geçici Olarak Silecek!

blank

Apple bugün iOS 9’un ikinci beta sürümünü yayınladı. iOS 9 beta 2’yi yükleyen kullanıcılar yükleme esnasında sistemin kullanıcılara güncelleme için gerekli olan boş alanı açmak için uygulamaları geçici olarak kaldırma teklifinde bulunduğunu gördüler.
Yani farklı bir yenilikle ihtiyaç anında güncelleme için yeterli alanı sağlamak amacıyla uygulamalar geçici olarak kaldırılabiliyor.

teknik destek

Bu süreç güncelleme esnasında tamamen otomatik şekilde işliyor. Güncelleme başarılı şekilde kurulduktan sonra iOS kaldırılan uygulamaları yeniden kuruyor. Kullanıcılar yeniden kurulan uygulamalarda herhangi bir kullanıcı verisi kaybının olmadığını söylüyorlar.

16 GB kapasiteli giriş seviyesi Apple cihazlarına iOS 8’i yüklemenin ne kadar zor olduğu hatırlandığında , bu yeni özellik en yeni iOS sürümlerine geçişi hiç olmadığı kadar kolaylaştıracaktır. iOS 9 ile birlikte geliştiriciler uygulamalarını daha dar alanda sunabileceklerdir. Böylece kullanıcılara fotoğraflar, videolar ve diğer dosyalar için daha fazla alan kalacaktır.

image

Apple, iOS 9’u yüklemenin sadece 1.3 GB’lık boş depolama alanı gerektireceğini belirtmişti.
Bu durum özellikle 16 GB kapasiteli giriş seviyesi Apple cihazlarına iOS 9 yüklemenin daha kolay ve zahmetsiz hâle getirilmiş olması açısından önemli bir iyileşme sayılıyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!