iOS 9 ve Android 6.0 Marshmallow Resimli Karşılaştırması

media 12552

Akıllı telefon denilince herhalde en çok akla gelen iki şeyden biri, Android diğeri ise iOS‘tur. Bu pazarının en büyük iki işletim sistemi, kullanıcıların akıllı telefonlarını almalarındaki en büyük etken olmaya devam edecek.

Andronova

Hal böyle olunca, kullanıcıların seçimlerinde onlara yardımcı olabilmeleri için, her iki işletim sistemine yönelik karşılaştırmalar, yorumlar, yazılar paylaşılmaya devam ediyor.

Son olarak Google‘ın Android 6.0 Marshmallow sürümünü ve Apple‘ın da iOS 9 sürümünü resmi olarak duyurup yayınlamasının ardından, sizler için her işi işletim sistemini görsel olarak görebilmeniz için iOS 9 ve Android 6.0 Marshmallow resimli karşılaştırmasını paylaşıyoruz.

Karşılaştırmaya başlamadan önce, sizler için yayınladığımız “Android M İle Gelen 55 Yeni Özellik” ve “iOS 9 Tanıtıldı: Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Tüm Bilgiler” başlıklı yazılarımız ilginizi çekebilir.

Son sürümüyle oldukça stabil hale gelen Android ve iOS işletim sistemleri, her yeni sürümünde daha da kendini geliştirerek, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik evrimlerine devam ediyorlar.

Özellikle Android tarafında yaşanan Lollipop ile gelen Materyal Tasarım devrimi sonra, gerek stabilize olsun, gerek ise fonksiyonellik açısından oldukça ciddi değişim yaşandı.

Aşağıda iOS 9 ve Android 6.0 Marshmallow sürümlerinin, karşılıklı olarak resimli karşılaştırmasını inceleyip, hanginin daha güzel olduğuna dair fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın