iOS Cihazlar için Günün Programları

Andronova

iOS 7’nin JailBreak yapılması ile birlikte sizlere zaman zaman telefonunuzu yada tabletinizi özelleştirebileceğiniz küçük tweakler (programlar) paylaşıyoruz. Bu programlar ile özellikle Android kullanıcılarından “günaydın”, “bu özelliği 3 yıl evvel kullanıyorduk”, “komiksiniz” gibi tepkilerde alsak; iOS kullanıcıları için bunların büyük değişiklikler olduğuna inandığımız için bu tarz yenilikleri paylaşmaya devam ediyoruz.

Bu gün sizler için hazırladığım ilk tweak “Status Modifer” uygulaması. Bu uygulama ile iOS 7 kullanan iPhone yada iPad’inizin (JailBreak yapılmış) bildirim ekranını kendi isteğinize göre özelleştirebilmeniz. Özellikle Ram miktarının görünmesi oldukça güzel bir yenilik olmuş. Programı Cydia marketten indirdikten sonra kuruyoruz ve programın arayüzü ayarlar kısmında hemen gözümüze çıkıyor. Programın bildirim ekranına özel isim bile girebildiğimiz bir alanı var. Tüm bunların nasıl çalıştığını görmek için aşağıdaki videoyu mutlaka izleyin. Cydia marketten olduğu için indirme linki maalesef veremiyoruz.

statusmodifier settings

m8A9I4iLB3k#t=172″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Bir diğer tweak ise Hamza Sood isimli kullanıcını geliştirdiği ve ana ekranda yer alan hava durumu simgesini hareketli bir animasyona çeviren LiveWeatherIcon uygulaması. Bu uygulama ile o anki hava sıcaklığını ve hava durumunu simgesel olarak görme imkanına kavuşuyoruz. Bu tweaki Cydia marketten indirdikten sonra herhangi bir kurulum yapmanıza gerek kalmıyor. Program otomatik olarak sistemin içindeki hava durumu simgesinin şeklini değiştiriyor. Bu tweakin 1 dolara satıldığını da unutmadan hatırlatalım. Aşağıdaki resimde solda iOS’un kendi weather uygulamasının ikonunu, sağda ise 1 dolara satın aldıktan sonraki weather uygulamasının ikonunu görebiliyoruz.

weather icon

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir