iOS için Facebook Güncellendi

blank

Facebook tüm dünya üzerinde birinci olduğumuz nadir başarılardan biri! Ülkemizde yapılan bir araştırmaya göre Facebook kullanıcılarının %92’si her gün mutlaka profillerine giriyor. Bu rakamlar sosyal medya olarak adlandırdığımız bu platformları amacına göre kullandığımızı tabii ki göstermiyor. Ülkemizdeki Facebook kullanıcıları genelde yaşam standartlarını başka insanlara gösterme ve “bakın buraya gittim, bakın bunu yedim, bakın bunu giydim” üçgeninde gidip geliyor. Bilmem bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

teknik destek

Gelelim haberimize, IOS platformu için hem tablette hemde cep telefonunda kullanılmak üzere 2 farklı sürümü bulunan Facebook uygulaması bu platform için gittikçe daha fazla özelleştirme içermeye başladı. Eylül ayında bazı yeni özelliklere kavuşan Facebook uygulaması Ekim ayında da bir güncelleme almıştı. Sistem kararlılığın arttırılması ve yorumları düzenleme gibi eklentilerin gelmesiyle daha stabil çalışan uygulamaya dün itibariyle yeni bir güncelleme daha geldi.

Bu son güncelleme iPad kullanıcıları için yayınlandığını belirtelim. Eylül ve Ekim ayında cep telefonları için yapılan iyileştirmeler ve eklentilerin eklendiği bu güncellemeyi tüm iPad kullanıcılarına şiddetle öneririm. Bazı yazım hatalarının düzeltilmesi ve bunların üzerinde değişiklik yapabilmemizi sağlayan güncellemenin görsel olarak bize getirdiği yenilik ise yeni duygusal ifadelerin eklenmesi oldu. “Kendinizi Nasıl Hissediyorsuuz” durum bildirimi içinde özelleştirilen bu animasyonlar iPad kullanıcıları için farklı bir deneyim oluşturacak. Bu güncellemenin çok yakında Android platformuna da geleceğini düşünüyorum. Genellikle önce IOS için güncellenen Facebook 1 gün içinde Android platformunda da yer alıyor.

facebook

Facebook için en önemli güncelleme ise 2014 yılında gelmesi planlanıyor. Listenizdeki arkadaşlarınıza olan uzaklığın ve çevremde arkadaşım var mı gibi seçeneklerin ekleneceği güncelleme ile Facebook gerçekten tam bir sosyal ağ olacak. Geçtiğimiz aylarda barlarda Facebook bardağı ile ilgili bir haber vardı. Şimdilik deneme sürümü olan bu 3.parti uygulama ve bardağı telefonunuzdaki Facebook profilinizi NFC yöntemiyle bardaktaki çipe aktarıyor. Bardağınızı tanımadığınız biri ile “şerefe” yapıp birbirine vurduğunuzda Facebook üzerinden birbirinizin arkadaşı olabiliyordunuz. Facebook önümüzdeki yıllarda hayatımıza daha fazla girmenin peşinde, bizimde bu duruma karşı koymamız şimdilik imkansız gibi görünüyor. Aşağıdaki video da size bahsettiğim bu bardağın videosunu izleyebilirsiniz.

eHkWpi33iJE” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!