iOS İçin Google Search’e Gelecek Güncelleme, Platformlar Arası Bildirimlere Sahip Olacak!

blank

Google Search’ın doğumunun 15. yılına geldiğimiz şu günlerde, Mountain View’den iOS’daki Google Search uygulamasına yakında gelecek olan bir güncellemeyle ilgili oldukça ilginç detaylar ortaya çıktı. iOS kullanıcılar halihazırda etkileyici Google Now servisine erişebiliyorlar; fakat bundan elde ettikleri deneyim Android kullanıcılarının deneyiminin uzağında. Görünene göre Google’dan bunu biraz da olsa değiştirmek için bazı haberler var:

teknik destek

“Önümüzdeki bir kaç hafta içerisinde, iPhone ve iPad üzerinden Google Search uygulamasının yeni bir versiyonunu indirebileceksiniz. Bu güncellemeyle, tüm cihazlarınız arasında aynı bildirimleri alabileceksiniz. Örneğin; Nexus 7’nize, “OK Google. Safeway’den zeytinyağı almam gerektiğini bana hatırlat.” dediğinizde ve bu mağazaya iPhone’unuzla girdiğinizde ilgili bildirimi alacaksınız. Ayrıca size Google Now bildirimlerinizi de göstereceğiz ki aşçılık kursunuza geç kalmayın.”

Google’ın platformlar arası anlayışı şu an için sadece Android ve iOS’a kısıtlı olsa da, Google’ın iOS uygulamaları için sarfettiği efor takdire şayan. Google Now dışında elde edilen deneyim Android’deki eşdeğer uygulamalarla genellikle aynı seviyede. Bu durum, günlük hayatlarında Google’ın servislerine ve uygulamalarına bel bağlamış iPhone kullanıcıları için mükemmel.

Tabii Apple severlerin bu tür servislerde genellikle ortaya serdiği marka sadakatini işin içine katarsak, bu servisi en az kullanan kadar kullanmayan olacağını da tahmin edebiliyoruz. Konuyla ilgili olası güncellemeler için bekliyor olacağız.

Kaynak: iMore

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!