Instagram’a Anlık Mesajlaşma Özelliği Geliyor

İnstagram, anlık fotoğraf paylaşım hizmeti sunan ve  milyonlarca kullanıcıya hitap eden dev bir sosyal ağ. Rekor sayılabilecek fiyatla Mark Zuckerberg’in Facebook bünyesine kattığı bu uygulama Android sevenlerin uzun süre sessizce beklediği ve iOS için özel olarak geliştirilen bir program olarak göze çarpmaktaydı. Uzun süren Windows Phone sessizliğini geçtiğimiz gün itibariyle Windows Markete Beta sürümüyle indirilmeye sunulmasıyla bozmuştu. Böylece”Windows Phone Marketi çöle benziyor” eleştirilerin de önüne geçilmiş oldu.

teknik destek

Lumia 1020 ile testini yaptığım İnstagram için özellikle şunu söylemeliyim. iOS ve Android’te bu programın nasıl çalıştığını görenler Windows Phone için geliştirilen Beta sürümlü İnstagram’dan nefret edebilirler ve program bu performansıyla geri bile çekilebilir. Şu anda “yetersiz” denilen ve Windows Phone arenası için sadece olmak için olan İnstagram’a anavatanı iOS için öyle bir özellik ile geliyor ki bu özellik ile program resmen boyut değiştiriyor diyebiliriz.

İnstagram kendi içinde kapalı bir mobil bir platform. PC’den kullanamadığımz bu uygulamaya anlık mesajlaşma özelliği ekleniyor. İnstagram’da karşılıklı birbirini takip eden kullanıcıların birbirlerinin arkadaş listesinde görüleceği ve buradan hem resimler için hemde anlık mesajlaşma için bu özelliğin kullanılacağı söyleniyor. Anlık mesajlaşma hizmetlerinin ne kadar sık kullanıldığını hepimiz biliyoruz. 200 milyon kullanıcısı olan WattsApp hepimizin kullandığı ve arayüzüyle herkese hitap eden bir uygulama. Hatta Line anlık mesajlaşma hizmeti dünyanın en büyük isimlerini reklamlarında oynatabilecek kadar çok para kazanıyor. Milyonlarca kullanıcısı olan anlık mesajlaşma hizmetinin nimetlerine gözünü diken İnstagram bu konuda tüm programlardan fazla kullanıma sahip olabilir diye öngörüyorum. Özellikle iOS platformunda çok fazla kullanılan İnstagram bu yeni özelliği ile çok beğenilecek gibi duruyor.

Yeni güncellemenin yıl bitmeden geleceği bildiriliyor. Önce iOS için daha sonra da Android için yapılacak bu güncellemenin, Windows Phone tarafında Beta sürümünün kaldırılıp orijinal sürüm verildiğinde tüm özelliklerin olması bekleniyor.

Kaynak: gigaom

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir