iOS iPhone gizli klasör oluşturma

blank

iPhone telefonlarda ana ekranda gizli görünmeyen klasör nasıl oluşturulur ? iOS işletim sisteminde gizli klasör oluşmak için telefona Jailbreak yapılmalı mı?

teknik destek

Apple firmasının amiral gemisi iPhone telefon modellerinde ana ekrana görünmeyen gizli bir klasörün nasıl oluşturulacağını haberimizde resimli olarak anlatacağız. Apple bu tarz telefona işlemleri telefona müdahale olarak gördüğünden bazen izin vermemektedir. Bu durumlarda telefonda serbestçe hareket edebilmek için Jailbreak işlemlerini yapmanız gerekmektedir.

Jailbreak  işlemi aslında çok da güvenli değildir. Bu işlem android telefonlarda yapılan root işlemine denktir. Bundan dolayı telefonunuzun güvenliğini tam sağlayamayabilirsiniz. Burada anlatacağımız gizli klasör oluşturma işlemlerini iPhone modellerine Jailbreak işlemini yapamadan nasıl yapılacağını göstereceğiz. 

iPhone gizli klasör oluşturma

iPhone telefon modellerinde ana ekranda görünmez bir klasör oluşturmak için ilk önce beyaz veya gri renklere sahip duvar kağıdına ihtiyacımız bulunmaktadır. Duvar kağıtlarını internet ortamında çok rahatlıkla bulabilirsiniz. Duvar kağıtlarını indirdikten sonra ikinci adım olarak ise saydamlık ayarları yapmanız gerekmektedir.

iPhone telefon modellerinde saydamlık ayarları için Ayarlar-Genel-Erişebilirlik kısmına giriş yapınız. Bu bölümde bulunan “Saydamlığı Azalt” seçeneğini pasif durumdan aktif ediniz.

iOS iPhone gizli klasör oluşturma

Bu işlemlerden sonra bir sonraki adım olarak App Store’den itunes.apple.com/tr/app/app-icons-free-cool-icon-themes/id749073889?mt=8&ign-mpt=uo%3D4 uygulamasını indiriniz. Uygulamayı kurduktan sonra açınız. Uygulama içerisinde yer alan  “Simge oluştur” yazısına tıklayınız. Bu işlemden sonra en sağda bulunan Bağlantıya Git yazısına tıklayınız. Ardından aynı ekranın altında bulunan fotoğraf seçeneğine dokununuz. Bu bölümde daha önce indirmiş olduğunuz duvar kağıtlarını seçiniz. URL girin bölümüne ise herhangi bir şey girmeden devam ediniz. Son adım olarak ise Yükle tuşuna basarak işlemleri başlatınız. Bu adımdan sonra otomatik olarak safari uygulaması çalışacaktır. Gelen ekranda yazan Ana Ekrana Ekle yazısına tıklayınız. Simge ismi olarak ise sadece nokta koyunuz.

iOS'da gizli klasör oluşturma

Son adım olarak ise [ ] parantezler içerisinde bulunan boşluğu kopyalayarak klasör ismi olarak belirleyiniz. Uygulamada yaptığınız bu işlemden sonra telefonda duvar kağıdını değiştirmeniz gerekmektedir. Daha öce indirmiş olduğunuz duvar kağıtlarını telefonunuzda aktif hale getiriniz.


Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 12:07

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!