iOS iPhone kalan süre hesaplanıyor duraklatıldı

media 3674

Apple' ın sürümlerinde çıkan bazı uyarılarda neler yapılması gerektiğini ara ara paylaşıyoruz. Yazıda kalan süre hesaplanıyorun çıkması ve duraklatıldı ne demek oluyor cevaplayacağız.

teknik destek

iOS güncellemesi sırasında “Kalan süre hesaplanıyor güncelleme istendi” / “Duraklatıldı indirmeyi sürdür” diyor ve yükleme yapılmıyorsa bunun nedeni internet bağlantısında görülen bir aksaklık olabilir.

iPhone güncelleme sırasında kalan süre hesaplanıyorda kalıyor ve dakikalarca veya saatlerce bu şekilde çıkıyor durumu çoğu iPhone kullanıcısında görülmekte. Yazımızda buna neden olan sebepleri işleyeceğiz.

Apple’ ın yazılım güncellemelerinde wifi şartı aradığını biliyorsunuzdur. Hücresel veri bağlantısıyla yükleme yapılmadığından dolayı kablosuz bağlantıya sahip olmayanların başka telefonun hotspot yani internetini paylaştırarak güncellemeyi başlatması çokça kullanılan yöntemdir. Ama bu bağlantı ile güncellemeler çok zor yapılmakta.

iPhone hotspot ile güncellemede sürekli sorun yaşanmakta. Veri alırken sanırım bir güvenlik duvarıyla karşılaşılmakta. Yani veriyi alırken zorlandığı görülmekte ve tam güncelleme çok uzun sürebilmekte.

Çıkan uyarıların çoğu internet paylaşımlarıyla ortaya çıkıyor. Normal wifi bağlantısıyla sorun çözüldüğünü söyleyebiliriz. Birde iCloud yedeği alınırken bu uyarıyla karşılaşırsınız yine önerilerimizi deneyebilirsiniz. Eğer yedeklemede bu çıkıyorsa mevcut yedeği silinip ondan sonra başlatın. Zaten yeterli alan yok ama uyarı geç verebiliyor. 

Güncelleme yapılamıyor çözümü

  • Telefon kapatılıp açılması
  • İnternet bağlantısında 4.5G ve 3G arasında geçiş yaparak denenmesi
  • Varsa wifi ağına bağlanarak deneme
  • İnternet paylaşımı yapılan cihazın kapatılması açılması
  • Telefonlarda güvenlik uygulamalarının pasif yapılması
  • DNS tanımlanarak yeniden yüklemeyi başlatılması
  • Telefondan genel kısmında bulunan sıfırlaya giriniz ve ağ ayarlarının sıfırlanarak test edilmesi gerekebilir. Duruma göre ayarlarda aynı şekilde yapılabilir.

iOS iPhone kalan süre hesaplanıyor duraklatıldıKalan süre hesaplanıyor güncelleme istendi

Önemli uyarı:

Yedekte bu sıkıntıyı yaşayanlar mevcut yedeği silmeden önce iTunes veya başka bir programla bilgisayara telefonun yedeğini alabilir. Ondan sonra temizlenmesini öneririz. 


Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2020, 18:18

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın